Kortowiada 2018 scena główna

i

Autor: Andrzej Brzozowski Kortowiada scena główna

Kortowiada 2022. Piątkowy line up to petarda [AUDIO]

2022-03-29 12:00

W ostatni wtorek marca odsłaniamy 12. gwiazdę tegorocznej Kortowiady. Studenci, jak co wtorek, zdradzają kolejną tajemnicę festiwalowego line upu. Tym razem z pewnością szybciej zabije niejedno niewieście serce. Choć i męskie grono powinno być zadowolone z tego grania.

Kortowiada 2021. Enej na scenie

Krzysztof Zalewski zagra podczas Kortowiady 2022

Krzysztof Zalewski to marka sama w sobie. Ogromne doświadczenie sceniczne i dojrzałość artystyczna sprawiają, że jego koncerty są niezapomnianym doświadczeniem. Uczestnicy Kortowiady, najpiękniejszych juwenaliów w Polsce, przekonają się o tym 3 czerwca.

Kariera Krzysztofa Zalewskiego jest pełna nieoczywistości. Polska poznała go dzięki udziałowi w telewizyjnym talent show. Zwycięstwo w programie mógł przekuć w komercyjny sukces, ale po wydaniu debiutanckiej płyty zdecydował się na mniej oczywistą ścieżkę. Doświadczenie muzyczne zbierał, grając między innymi z zespołem Hey, Kasią Nosowską czy Muchami. W tym czasie rozwijał się też artystycznie. Od klasycznie rockowej wrażliwości przeszedł do alternatywy, by chwilę później udowodnić, że ma świetne ucho do przebojowych melodii.

Skomponowany przez niego „Początek” śpiewała razem z nim, Dawidem Podsiadło i Kortezem cała Polska. W 2021 roku Krzysztof Zalewski dołączył do grona artystów zaproszonych do udziału w kultowym fomacie MTV Unplugged.– mówi Daria Bruszewska-Przytuła, Rzeczniczka Kortowiady. - Koncerty Zalewskiego to gwarancja najwyższej jakości. Można więc być pewnym, że jego pojawienie się na scenie Kortowiady 2022 dostarczy mnóstwo dobrej energii uczestnikom olsztyńskich juwenaliów.

QUIZ przed Polska - Szwecja: Lewandowski czy Ibrahimović?

Pytanie 1 z 10
Kto zagrał więcej meczów w reprezentacji narodowej?

Zalewski jest 12. z 15 gwiazd, które wystąpią na kortowskiej plaży na początku czerwca. W czwartek (2 czerwca) zagrają: Baranovski, Happysad, Kwiat Jabłoni, Łydka Grubasa oraz artysta, którego nazwisko poznamy już wkrótce. Sekretów nie ma przed nami skład, który wystąpi na juwenaliach w Olsztynie 3 czerwca. Na scenie pojawią się wtedy: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, zagrają: Vito Bambino, PRO8L3M, Tymek oraz dwie inne, tajemnicze jeszcze, gwiazdy.

Od 21 marca w sprzedaży są nie tylko karnety, ale i bilety jednodniowe na Kortowiadę 2022.

Poza koncertami podczas olsztyńskich juwenaliów odbędzie się szereg imprez towarzyszących. Wydarzenia o charakterze artystycznym, sportowym i integracyjnym przygotowuje samorząd studencki. Na terenie Kortowa działał będzie też namiot Silent Party.

Krzysztof Zalewski zagra podczas Kortowiady 2022

i

Autor: materiał organizatora Krzysztof Zalewski zagra podczas Kortowiady 2022

Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

Wydarzenie poleca Radio Eska!

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy