Kortowiada

i

Autor: RUSS UWM Kortowiada - główna scena festiwalu studenckiego

Kortowiada 2022. Ajdole poszukiwani, startują przesłuchania [AUDIO]

2022-04-26 12:00

Znamy już wszystkie gwiazdy tegorocznej Kortowiady, więc czas na ujawnienie informacji o wydarzeniach towarzyszących. Samorząd studencki UWM odsłania pierwsze karty.

Kortowiada 2021. Enej na scenie

Wyśpiewaj występ na scenie Kortowiady

Wydarzenie otwierające juwenalia, czyli Parada Wydziałów powraca. Przejdzie ona ulicami miasta w czwartek, 2 czerwca. Po drugie, namiot Silent Party będzie działał przez cztery dni. To świetne rozwiązanie na przykład dla tych, których ze znajomymi nie łączy gust muzyczny. Wspólna zabawa może odbywać się w różnych rytmach. A po trzecie: już w środę 27. kwietnia ruszają eliminacje do Ajdola 2022. To konkurs wokalny, który cieszy się dużą sympatią studentów UWM.

Spośród studentów, którzy za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Kortowiady zgłoszą się na eliminacje, jurorzy i publiczność wybiorą artystów, którzy będą mogli zaprezentować swój talent kortowiadowej publiczności. W tym roku wybierzemy troje laureatów. Nagrodami dla nich będą: występ na scenie głównej Kortowiady, gadżety od sponsorów i… szansa na nagranie singla. W tym roku po raz pierwszy w historii eliminacje odbywają się we wszystkich kortowskich klubach, czyli Rakorze, Antałku (11 maja), Edenie (18 maja) i Sumerze (25 maja). Uczestnicy eliminacji mają za zadanie oczarować jurorów i publiczność utworem wykonanym A cappella – mówi rzeczniczka Kortowiady Daria Bruszewska – Przytuła. – Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno tych, którym marzy się wielka kariera, jak i tych, którzy chcą po prostu przeżyć ciekawą przygodę – przekonują przedstawiciele samorządu studenckiego UWM. I przypominają, że ważne zadanie stoi nie tylko przed uczestnikami wokalnych zmagań, ale też przed kibicami: to oni przyznają dziką kartę publiczności!

Posłuchaj: o konkursie Ajdol i nie tylko mówi rzeczniczka Kortowiady Daria Bruszewska – Przytuła
Ruszają poszukiwania Ajdoli

i

Autor: materiały organizatora W Kortowie ruszają poszukiwania Ajdoli

Gwiazdy Kortowiady 2022

61. edycja Kortowiady to szansa na zabawę przy dźwiękach największych gwiazd polskiej muzyki. Na kortowskiej scenie odbędzie się piętnaście koncertów. W czwartek, 2 czerwca, na plaży zagrają Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Dzień później na scenie pojawią się: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, wystąpią Vito Bambino, PRO8L3M, Mery Spolsky, Tymek oraz ogłoszony jako ostatni Guzior.

Bilety na juwenalia w Olsztynie można kupować za pośrednictwem serwisu internetowego E-bilet. Od 21 marca w sprzedaży są nie tylko karnety, ale także wejściówki na pojedyncze dni. Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy