Kortowiada 2021. Wiemy, co z tegoroczną edycją najlepszych juwenaliów

i

Autor: RUSS UWM Tradycyjna Kortowiada odbywała się na Górce Kortowskiej

Kortowiada 2021. Wiemy, co z tegoroczną edycją najlepszych juwenaliów [AUDIO]

2021-04-20 9:00

Na te informacje czekali studenci UWM, mieszkańcy Olsztyna i fani dużych koncertów oraz najlepszych juwenaliów z całej Polski. Wiemy, co z tegoroczną edycją Kortowiady. Legendarny studencki festiwal nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Internauci zdecydują czy i jakie koncerty odbędą się online. Organizator wydarzenia – samorząd studencki, wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 16.04.2021

To już pewne – z powodu pandemii tradycyjna Kortowiada znów się nie odbędzie. Jest jednak szansa na to, że w ramach olsztyńskich juwenaliów zobaczymy koncerty online. Czy i jakie koncerty się odbędą – o tym mają zdecydować internauci. Studenci z RUSS UWM wydali oświadczenie:

Drodzy Kortowiadowicze! Sytuacja epidemiczna w Polsce i na całym świecie jest, czego wszyscy doświadczamy, nadal trudna i nieprzewidywalna. Jest nam bardzo trudno poinformować Was, że Kortowiada, w normalnej wersji, którą wszyscy znamy i kochamy, nie odbędzie się w tym roku. Niestety nie jesteśmy w stanie zorganizować wydarzenia w tradycyjnej formie, które byłoby dla wszystkich bezpieczne. Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze, dlatego nie możemy nikogo narazić na jego utratę. Wszyscy, którzy kupili rok temu bilety na Kortowiadę i przenieśli je na planowaną tegoroczną edycję lub do tej pory nie podjęli decyzji, otrzymają automatyczny zwrot środków z serwisu e-Bilet. Spowodowane jest to faktem, że niestety musieliśmy podjąć decyzję o nieprzenoszeniu jej na kolejny termin. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy organizacja tak dużego wydarzenia będzie możliwa, ponieważ przepisy dotyczące imprez masowych i obecna sytuacja nie są optymistyczne. Na otarcie łez uchylimy Wam rąbka tajemnicy. W planie strategii rozwoju Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na najbliższe lata znajduje się punkt związany z modernizacją Górki Kortowskiej, czyli samego serca naszych juwenaliów! Poprawi to bez wątpienia jej stan, a zarazem zapewni większy poziom bezpieczeństwa dla Was, uczestników Kortowiady. Dzięki temu my, organizatorzy, nie będziemy musieli zmieniać miejsca, w którym będzie znajdować się główna scena. Jesteśmy pełni nadziei, że już niedługo wrócimy do Kortowa i zobaczymy się na najpiękniejszym, studenckim festiwalu w Polsce! Chcielibyśmy również poznać Waszą opinie dotyczącą Kortowiady online. Czy chcecie, abyśmy również w tym roku przygotowali Wam chociaż namiastkę wydarzenia? Jakiego artystę chcielibyście zobaczyć w formule online? Czekamy na Wasze sugestie na profilu Kortowiady na Facebooku! - czytamy w oświadczeniu organizatorów Kortowiady.

Posłuchaj: przewodniczący RUSS UWM Piotr Wałejko o Kortowiadzie 2021

Kortowiada Online po raz pierwszy odbyła się rok temu. W terminie, kiedy odbywałyby się tradycyjne juwenalia, w sieci można było śledzić wydarzenie, które zabierało widzów do miasteczka studenckiego. Nie zabrakło spacerów po Kortowie, historii i wspomnień, a także koncertów: z Biblioteki Uniwersyteckiej zagrał zespół Enej oraz duet Karaś i Rogucki. Piątkowy wieczór uświetnił Omen dj’skimi setami, a w niedzielę Robert Makłowicz zabrał widzów do Kortowa na jedyne w sowim rodzaju kortowskie śniadanie. Jak będzie w tym roku? O tym ostatecznie zdecydują studenci i fani Kortowiady. Szczegóły są dostępne na profilu FB Kortowiady.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?