KortoGames 2021

i

Autor: RUSS UWM KortoGames 2021 na starcie - studencki esportowy turniej startuje

KortoGames tym razem nie tylko dla studentów. Zapisy jeszcze trwają [AUDIO]

2021-05-06 14:27

KortoGames 2021 – choć Kortowiada w tradycyjnej formie się nie odbędzie, studencki turniej esportowy jak najbardziej i to w nowej formule. Jeszcze trwają zapisy do głównych rywalizacji: na turniej w League of Legends zgłoszenia przyjmowane są do piątku 08.05., a do Counter Strike do czwartku 13.05. Nowością są SIMS-y oraz oraz Minecraft. Tym razem udział w rywalizacji mogą wziąć również licealiści.

Kto wygra Eurowizję 2021? | ESKA XD - CD-ROOM #21

KortoGames to esportowy turniej, organizowany przez studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Potyczki przy ekranie komputera to już wieloletnia tradycja, która towarzyszyła Kortowiadzie. W tym roku, mimo że tradycyjnej Kortowiady nie będzie, turniej odbędzie się i to w rozbudowanej formule: potrwa dłużej, przybędzie dyscyplin i uczestników.

KortoGames 2021 to turniej esportowy skupiający wokół siebie społeczność graczy z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Do tej pory był on kierowany do studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Tym razem możliwość wzięcia w nim udziału mają również uczniowie szkół średnich na terenie naszego województwa! Zasada jest jedna – minimum trzy osoby z pięcioosobowej drużyny muszą być studentami UWMu lub uczniami szkół średnich z województwa – mówi rzecznik RUSS UWM Kuba Stefaniak. - Ideą przyświecająca tegorocznej edycji KortoGames jest zintegrowanie środowiska akademickiego i szkół średnich z województwa warmińsko-mazurskiego. Poprzez rywalizację zawodników w duchu fairplay liczymy na zwiększenie integracji społecznej wśród młodych ludzi, pomimo ograniczonych możliwości współzawodnictwa spowodowanych obecną sytuacją.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?

Gracze będą rywalizować ze sobą w pięcioosobowych drużynach w turniejach League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive. Ponadto dwie nowe gry w turnieju. Zabawa polegać będzie na stworzeniu w wirtualnym świecie gry The Sims oraz Minecraft pracy związanej z nauką! Interpretacja jest dowolna! Przy ocenie głównym kryterium będzie kreatywność i oryginalność.

Szczegóły i link do zapisów na stronie Samorządu Studenckiego.

Posłuchaj: Kortogames 2021 - o turnieju rozmawiają Anita Zalewska i rzecznik RUSS UWM Kuba Stefaniak

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy