Niebezpieczne WICHURY WRÓCĄ DO POLSKI! Wszystko przez cyklon z północy

i

Autor: KMP SP w Olsztynie/ mapa IMGW Pod koniec marca załamanie pogody w Polsce. Wrócą niebezpieczne wichury

Pod koniec marca załamanie pogody. Niebezpieczne WICHURY WRÓCĄ DO POLSKI!

2022-03-23 9:04

Ostatnie dni przyniosły nam iście wiosenną aurę. W całym kraju mamy bardzo dużo słońca, a termometry pokazują kilkanaście stopni. Niestety pod koniec marca czeka nas załamanie pogody. Zrobi się o wiele chłodniej, a do tego nadciągną niebezpieczne wichury. Wszystko za sprawą cyklonu z północy. Szczegóły w artykule.

Marzec to miesiąc pełen pogodowych niespodzianek. Po kilku słonecznych dniach znowu trzeba będzie wyciągnąć z szafy cieplejsze ubrania. Koniec marca przyniesie bowiem załamanie pogody. Nurkujący niż, zwany cyklonem, spowoduje spadek temperatur. Miejscami wystąpić mogą opady deszczu czy nawet śniegu. Możliwe są również niebezpieczne wichury.

— Spodziewamy się wichury z wiatrem w porywach do około 70-95 km/h. Taki wiatr może już powodować szkody, dlatego jeśli prognozy się utrzymają, to z pewnością zostanie wydany pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego — podaje serwis dobrapogoda24.pl.

Pogorszenie pogody nastąpić ma już w najbliższy czwartek 24 marca. Wówczas do Polski zacznie docierać chłodniejsze powietrze znad środkowego Atlantyku. Silniejsze porywy wiatru poczujemy najprawdopodobniej od soboty 26 marca. Najgorsze czeka nas jednak po weekendzie.

Inny Wymiar Morsowania - Bosy Spacer w olsztyńskim Parku Centralnym

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl