Konie, kucyki i osiołek spacerowały środkiem drogi. Wystraszone strzałami petard, uciekły z gospodarstwa [NAGRANIE]

i

Autor: KPP Działdowo

wiadomości

Konie, kucyki i osiołek spacerowały środkiem drogi. Wystraszyły się wystrzałów petard [NAGRANIE]

2024-01-02 11:40

Niecodzienny widok mogli zastać kierowcy na trasie od Wlewska do Piaseczna w gminie Lidzbark. Drogą spacerowały... konie, kucyki i osiołek Jak się okazało, zwierzęta wystraszone strzałami petard wybiegły z ogrodzonej posesji.

Stado zwierząt wędruje drogą - takie zgłoszenie otrzymał oficer dyżurny Komisariatu Policji w Lidzbarku od uczestnika ruchu drogowego. Zdarzenie miało miejsce w Nowy Rok (1 stycznia) tuż po godzinie 7.00. Na trasę od Wlewska do Piaseczna skierowano policyjny patrol z Lidzbarka, który na drodze wojewódzkiej nr 544 zauważył idące drogą stado zwierząt, w tym konie, kucyki i osiołka.

Policjanci ustalili i powiadomili właściciela zwierząt, który dojechał na miejsce wraz z pracownikiem w celu wyłapania zwierząt. Do czasu przyjazdu właściciela policjanci w radiowozie czuwali nad bezpieczeństwem zwierząt i innych uczestników ruchu. Jak ustalono, zwierzęta uciekły w sylwestrową noc wystraszone wystrzałami fajerwerków i petard.

Z uwagi na zaistniałe zagrożenie policjanci pouczyli właściciela zwierząt o obowiązku właściwego zabezpieczenia zwierząt.

Zima w Węgorzewie 2024. Mazurskie miasto pod grubą warstwą białego puchu [ZDJĘCIA]

IV Bieg Mikołajów w Olsztynie