Coraz Bliżej Święta

i

Autor: materiał organizatora Koncert świątecznej muzyki w centrum

Koncert „Coraz bliżej święta” zabrzmi w centrum Olsztyna

2021-12-21 21:05

Tuż przed wigilią, w środę 22. grudnia, w Aurze znów zabrzmi muzyka na żywo. Tym razem z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia usłyszymy kolędy w wydaniu tradycyjnym, jak i opracowane na współczesną nutę pop kulturową. Będą to utwory polskie, jak i zagraniczne, śpiewane oraz w wersji instrumentalnej.

ESKA XD #038 - DROGIE PREZENTY, NOWY MATRIX, GRY 2022, MIŁOŚĆ I PRZEZNACZENIE

Bożonarodzeniowy Koncert

Koncert odbędzie się w środę w godz. 15-18. W specjalnie przygotowanym na tę okazję repertuarze wystąpią Akade Trio oraz Goda.

Muzycy z grupy Akade Trio: Dominik Urbanowicz i Krystyna Dulemba zagrają na skrzypcach, a na wiolonczeli Agata Jankowska. Zespół współpracował między innymi z: RoyalSymphony Orchestra,  Bałtycką Filharmonią Młodych, Kołobrzeską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną Progress i filharmonią Sinfonia Baltica. Ta trójka młodych, ambitnych i zaangażowanych ludzi z pasją do gry tym razem zaprezentuje się w wydaniu świątecznym.

Na kulturalnej scenie pojawi się także absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku, wokalistka, kompozytorka, aranżerka i autorka tekstów Goda, czyli Jagoda Wojciechowska. Artystka reprezentująca styl Alternative Depressive Pop, który łączy elementy rocka, popu i alternatywy z domieszką jazzowych harmonii zaprosi do nowoczesnego kolędowania.

Tradycyjnie już kolejne kulturalne wydarzenie odbędzie się na pierwszym piętrze obok windy panoramicznej.

Quiz. Przysmaki wigilijne i bożonarodzeniowe - czy rozpoznasz je wszystkie i zgarniesz komplet puntów?

Pytanie 1 z 23
Tradycyjne świąteczne ciasteczka to:

Koncert „Coraz bliżej święta…” organizowany jest we współpracy z Orkiestrą Kameralną BalticAlians. To kolejne po cyklu „Kulturalna Aura” muzyczne wydarzenie w galerii. W każdy piątek września i listopada w centrum odbywały się koncerty muzyki klasycznej w nieco innym wydaniu. Cykl odbył się ze wsparciem Eski. „Coraz bliżej święta…” czyli koncert bożonarodzeniowy również polecamy!

Coraz Bliżej Święta

i

Autor: materiał organizatora Koncert świątecznej muzyki już w środę

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy