Stomil Olsztyn

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Stomil Olsztyn przegrał 0:2 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Kolejny wyjazd bez zdobyczy punktowej. Porażka Stomilu Olsztyn w Niecieczy [WIDEO]

2020-07-05 22:50

W meczu 30. kolejki Fortuna I ligi, Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Stomil Olsztyn 2:0. Była to już piąta z rzędu wyjazdowa porażka Biało-Niebieskich.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Na listę strzelców w 16. min wpisał się Piotr Wlazło, który efektownym uderzeniem wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Dalsza część pojedynku była wyrównana. Stomil częściej utrzymywał się przy piłce i mimo kilku dogodnych sytuacji nie potrafił znaleźć sposobu na pokonania bramkarza gospodarzy. W samej końcówce wynik na 2:0 podwyższył Michał Bezpalec.

- Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku. Z przebiegu spotkania w pierwszej połowie zespół gospodarzy był troszeczkę lepszy. W drugiej połowie mieliśmy kilka dobrych sytuacji. Postawa bramkarza Niecieczy spowodowała, że tego meczu chociażby nie zremisowaliśmy - powiedział po meczu trener Stomilu Adam Majewski. Mamy bardzo młodą drużynę i jeżeli popracujemy nad koncentracją to myślę, że da nam to utrzymanie w lidze i pozwoli zrobić kolejny krok do przodu.

Duma Warmii z dorobkiem 39 punktów zajmuje 10. miejsce w tabeli Fortuna 1. Liga. Kolejny mecz olsztynianie rozegrają u siebie w sobotę 11 lipca. Przeciwnikiem będzie Miedź Legnica (godz. 17:40).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

1:0 – Wlazło (16) 2:0 – Bezpalec (90+4)

Stomil: Skiba – Bucholc, Szota (81 Jarosz), Biedrzycki, Mosakowski (46 Straus), Carolina – Hinokio, Tecław, van Huffel, Siemaszko (70 Gancarczyk) – Sobczak

Termalica: Budziłek – Grzybek, de Amo, Putiwcew, Grabowski – Gergel, Jovanović, Wlazło, Misak (69 Bezpalec), Purece (80 Miković) – Jelić (58 Wasielewski)

Żółte kartki: Grzybek, Bezpalec – Mosakowski, Carolina