Michelin zawiesza działalność w Rosji

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Michelin zawiesza działalność w Rosji

Kolejna wielka firma zrywa współpracę z Rosją

2022-03-17 14:23

Najwięksi gracze z gry z tym partnerem się wycofują. Wielkie firmy zrywają współpracę z Rosją. Taką decyzję ogłosił także oponiarski gigant, który w Olsztynie ma jedną z najnowocześniejszych fabryk na świecie.

ESKA LIVE - GRAMY DLA UKRAINY | Viki Gabor zaśpiewała na żywo!

Michelin zawiesza działalność w Rosji

Michelin zdecydował, poza zawieszeniem działalność przemysłowej w Rosji, o wstrzymaniu eksport na tamtejszy rynek. Fabryka Michelin znajdująca się w miejscowości Dawidowo w Rosji zatrudnia około 750 osób. Produkowane tam opony do samochodów osobowych oraz bieżnikowane opony ciężarowe, trafiają głównie na rynek lokalny.

W tej bardzo trudnej sytuacji panującej aktualnie na świecie priorytetem Grupy Michelin jest udzielenie wsparcia wszystkim pracownikom dotkniętym kryzysem, w tym także osobom z rosyjskiego oddziału Michelin - mówi rzecznik prasowy Michelin Polska, Ewa Konopka. - Grupa Michelin na bieżąco śledzi aktualne wydarzenia i swoje dalsze decyzje będzie dostosowywać do rozwoju sytuacji.

Quiz na psychikę! Jak bardzo odporny jesteś. Ten test "wjedzie Ci na banię"

Pytanie 1 z 9
Wierzysz w duchy?

Michelin w Olsztynie działa od 1995 roku. Fabryka w stolicy Warmii i Mazur jest największym takim zakładem w Polsce - produkuje ok. 11 mln opon rocznie. Poza tym jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie.

Do fabryki należy też nowoczesne Centrum Logistyczne o powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych, które jest jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy