wydarzenia

Kilkaset osób na Biegu Mikołajów w Olsztynie. Pomimo zimowej aury atmosfera była gorąca! [ZDJĘCIA]

2023-12-12 14:31

Za nami czwarta edycja Biegu Mikołajów, która odbyła się w Olsztynie w ramach wydarzenia "Święta. Dobrze was widzieć!". Pomimo zimowej aury atmosfera była bardzo gorąca! 350 biegaczy, 5 km i szczytny cel - pomoc Dziecięcemu Szpitalowi Psychiatrycznemu w Olsztynie. Zobaczcie naszą relację zdjęciową!

Bieg Mikołajów w Olsztynie 2023. Na starcie kilkaset osób

"Święta. Dobrze was widzieć!" to dwudniowa impreza organizowana od 2021 roku przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. W tym roku odbyła się w dniach 9-10 grudnia na Targu Rybnym. Jednym z tradycyjnych już punktów programu był Bieg Mikołajów. W niedzielne przedpołudnie na starówce zameldowało się 350 biegaczy – zarówno amatorów, jak również zawodowców. Dystans liczył pięć kilometrów i prowadził olsztyńskim Starym Miastem, malowniczymi alejkami Parku Centralnego oraz Łynostrady.

Pierwszy na mecie zameldował się Daniel Mikielski z Olsztynka. Na drugim miejscu uplasował się Przemysław Flaga z Olsztyna, a na trzecim Sebastian Najmowicz ze Stawigudy. Wśród kobiet najszybsza okazała się Monika Jacyszyn z Olsztyna, drugie miejsce zajęła Lidia Kołomańska z Dywit, a na trzecim uplasowała się Aleksandra Adamczyk z Wrzesiny.

Celem imprezy była nie tylko dobra zabawa na świeżym powietrzu, ale również zebranie środków na cel charytatywny. W tym roku wpisowe w całości przeznaczone zostało na wsparcie Oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego przy ul. Wojska Polskiego 35 w Olsztynie.

Posłuchaj: IV Bieg Mikołajów w Olsztynie. Relacja Andrzeja Brzozowskiego