Ciężarówka bujała się po całej drodze. Kierowca był pijany w sztok!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Kierowca ciężarówki pijany w sztok! "Jechał zygzakiem i bujało nim po całej drodze"

2023-03-14 12:25

Niezwykle niebezpieczna sytuacja miała miejsce na drodze ekspresowej S7. Kierowca ciężarówki mógł doprowadzić do tragedii. Prowadził bowiem, będąc pod wpływem alkoholu. – Jedzie zygzakiem i buja nim po całej drodze – brzmiało zgłoszenie od świadków zdarzenia.

Pawliki. Pijany kierowca ciężarówki na trasie S7. Policję wezwali żołnierze

W poniedziałek (13 marca) około godziny 13.00 policja otrzymała zgłoszenie o niepokojącej sytuacji od przemieszczających się drogą ekspresową S7 żołnierzy. Z przekazanej informacji wynikało, że w kierunku Gdańska zmierza pojazd ciężarowy, który "jedzie zygzakiem i buja nim po całej drodze". Mało tego kierujący miał trzymać piwo na kokpicie.

Policjanci natychmiast podjęli interwencję i koło miejscowości Pawliki zatrzymali wskazany pojazd. Przypuszczenia zgłaszających okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości 54-letniego obcokrajowca siedzącego za kierownicą pojazdu ciężarowego marki MAN wraz z naczepą, wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Kontrola drogowa zakończyła się dla mężczyzny zatrzymaniem prawa jazdy i osadzeniem w policyjnej celi. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości 54-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Co zrobić, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę?

Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, zadzwońmy na policję, nie bójmy się interweniować. Taka reakcja może niejednokrotnie zapobiec tragedii i uratować życie innym uczestnikom ruchu drogowego.

O mały włos od tragedii w Braniewie. Pieszy musiał uciekać przed ciężarówką