Kiedy zrobi się ciepło? IMGW podało konkretną datę. Tego dnia temperatura wystrzeli w górę!

i

Autor: Unsplash/ Canva Kiedy zrobi się ciepło? IMGW podało konkretną datę. Tego dnia temperatura wystrzeli w górę!

Pogoda

Kiedy zrobi się ciepło? IMGW podało konkretną datę. Tego dnia temperatura wystrzeli w górę!

2023-03-18 6:40

Kiedy wreszcie zrobi się ciepło i poczujemy prawdziwą wiosenną aurę? Niestety początek marca nas rozczarował. Ciągle wiało, było mroźno, miejscami padał śnieg. Zbliżamy się jednak ku dobremu. Prognozę pogody na marzec zdradził Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Szczegóły w artykule poniżej.

Prognoza pogody na marzec 2023. Pierwsza połowa miesiąca rozczarowała

Jakiej pogody spodziewać się w marcu? Kiedy w końcu zrobi się ciepło i nadejdzie wiosna? Pierwsza połowa miesiąca niestety pozostawiła wiele do życzenia. Za nami mroźne, wietrzne, typowo zimowe dni. Nieco cieplej zrobiło się od 13 marca. Jeżeli prognozy się sprawdzą, końcówka miesiąca zapowiada się naprawdę rewelacyjnie.

Kiedy zrobi się ciepło? IMGW podało konkretną datę. Tego dnia temperatura wystrzeli w górę!

Prawdziwe ocieplenie czeka nas w drugiej połowie marca, a raczej pod jego koniec. Wówczas poczujemy prawdziwą wiosenną pogodę. – Zrobi się cieplej, zanim przyjdzie kalendarzowa wiosna. Wyższe temperatury już od 17 marca  – przewiduje rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Co ważne, nie tylko temperatury maksymalne będą dodatnie, ale także minimalne. – Po 18 marca w całym kraju wartości temperatur w nocy powinny być dodanie. Im bliżej 21 marca, czyli początku kalendarzowej wiosny, tym termometry wskażą nocą wyższe wartości - nawet ok. 7 stopni – dodaje rzecznik IMGW.

– W najbliższym tygodniu (18-23 marca) pogodę w Polsce początkowo kształtował będzie wyż, którego centrum znad Europy Środkowej przemieści się nad zachodnią Rosję. Od poniedziałku (20 marca) znajdziemy się w zasięgu kolejnego wyżu, tym razem znad południowej Europy. Będzie coraz cieplej, już w niedzielę (19 marca) temperatura maksymalna w całym kraju przekroczy 10°C, a w środę i czwartek (22 i 23 marca) na południowym zachodzie prognozujemy do 20°C – informuje w najnowszym komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Najmniejsze miasta w warmińsko-mazurskim. Nie zgadniesz, jakiej są wielkości! Zobacz:

Bociany, które zostały na zimę w Polsce
Listen on Spreaker.