Kiedy powrót zimy? IMGW wskazało konkretny termin. Mrozy i śnieżyce ponownie uderzą w Polskę

i

Autor: East News: Stanislaw Bielski/REPORTER

prognoza

Kiedy powrót zimy? IMGW wskazało konkretny termin. Mrozy i śnieżyce ponownie uderzą w Polskę

2024-02-06 13:50

Kiedy powrót zimy do Polski? Chociaż w ostatnim czasie pogoda zrobiła się iście wiosenna, zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Już niebawem do kraju mają wrócić srogie mrozy i intensywne opady śniegu. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazali konkretny termin załamania pogody. Sprawdź najnowszą prognozę na luty 2024.

Po ostatnim ataku zimy nadeszło ocieplenie, a pogoda zaczęła przypominać bardziej wiosenną aniżeli zimową. Temperatury znacznie wzrosły, a śnieg w postaci zwartej pokrywy śnieżnej został już tylko w górach i obszarach podgórskich. Ponadto mamy znacznie więcej słonecznych dni. Nie oznacza to jednak, że możemy już schować nasze puchówki do szaf. Zima nie powiedziała bowiem ostatniego słowa. Wręcz przeciwnie. Czeka nas ponowne załamanie pogody. Kiedy możemy spodziewać się powrotu zimy do Polski? Konkretny termin wskazali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Kiedy powrót zimy do Polski? Synoptycy IMGW wskazali konkretny termin

Według najnowszych prognoz pogody IMGW, zima wróci do Polski najprawdopodobniej już w drugiej połowie lutego. Niskie temperatury zaczną pojawiać się w okolicach 12 lutego, jednak dopiero od 19 lutego ma zrobić się naprawdę mroźno. Niewykluczone są też wówczas intensywne opady śniegu na nizinach. Co więcej, zimowa aura ma utrzymać się aż do połowy marca.

– Według najnowszej predykcji długoterminowego modelu numerycznego nadchodzący tydzień w całym kraju będzie charakteryzował się dodatnią anomalią średniej temperatury powietrza względem lat 1991 - 2020 (tydzień ciepły). Siódmy tydzień ze średnią temperaturą powietrza w normie (tydzień normalny). Od ósmego do dziesiątego tygodnia prognozowana średnia temperatura powietrza poniżej normy (tygodnie chłodne) – czytamy w najnowszym komunikacie IMGW.

Pamiętajmy jednak, że są to prognozy długoterminowe i mogą ulec zmianie.

Atak zimy 2024. Mazurskie miasto pod grubą warstwą białego puchu [ZDJĘCIA]

Burza w Warszawie i totalna śnieżyca! Spadło kilkanaście centymetrów śniegu