Kiedy otworzą restauracje? Jest oficjalna data!

i

Autor: pexels.com Kiedy otworzą restauracje? Jest oficjalna data!

Kiedy otworzą restauracje i kawiarnie? OFICJALNA data, zasady, wytyczne

2020-05-13 12:57

Z pewnością wiele osób tęskni za wyjściem na miasto, wypiciem kawy w klimatycznej kawiarni czy zjedzeniem wielkiej margherity w ogródku na starym mieście. Kiedy więc możemy spodziewać się otwarcia restauracji i innych lokali gastronomicznych? Premier Mateusz Morawiecki podał konkretną datę oraz nowe zasady i wytyczne. Szczegóły w artykule na ESKA Olsztyn.

Kiedy otworzą restauracje? III etap odmrażania gospodarki

W związku z etapowym znoszeniem dotychczasowych ograniczeń, które rozpoczęło się 20 kwietnia, wiele osób czeka na otwarcie nie tylko salonów fryzjerskich i kosmetycznych, ale również restauracji. Mimo że możemy zamawiać z nich jedzenie na wynos, to może brakować nam tzw. "wyjścia na miasto". Kiedy zatem możemy spodziewać się otwarcia restauracji i innych lokali gastronomicznych?

Otwarcie restauracji. Oficjalna data, zasady, wytyczne

Podczas konferencji prasowej (13 maja) premier Mateusz Morawiecki ogłosił termin III etapu odmrażania polskiej gospodarki. Od poniedziałku, 18 maja, zostaną otwarte restauracje, kawiarnie, bary i inne lokale gastronomiczne. - Częściowo otwieramy również lokale gastronomiczne, restauracje, bary, kawiarnie, ale też z utrzymaniem tego reżimu. Zachęcamy do otwierania ogródków tam, gdzie się da. - powiedział premier.

Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne? OFICJALNA DATA

Tak, jak w przypadku otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych, będą obowiązywać nas nowe zasady korzystania z tych miejsc. Wśród nich znalazły się:

  • limit osób w lokalu 1 osoba na 4 metry kwadratowe
  • dezynfekcja stolika po każdym kliencie
  • zachowanie 2-metrowej odległości między stolikami
  • noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę personelu gastronomicznego. Ważne! Goście restauracji mogą zdjąć maseczki, jeśli siedzą już przy stolikach.

W czwartym etapie znoszenia ograniczeń:

  • Otwarte zostaną teatry i kina (z ograniczeniami sanitarnymi)
  • Możliwe będą zgromadzenia do 50 osób
  • Otwarte zostaną salony masażu i solaria
  • Możliwa będzie działalność siłowni i klubów fitness.
Sonda
Znoszenie obostrzeń. Na co czekasz bardziej?
Posłuchaj o wpływie grupy krwi na zdrowie człowieka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #016