Kaplityny. Tragiczny wypadek na DK 16. Nie żyją trzy osoby, kilka w szpitalu [ZDJĘCIA]

2021-04-15 9:37

Tragiczny wypadek na DK 16 na wysokości wsi Kaplityny między Olsztynem a Barczewem. Zderzyły się tam trzy pojazdy - ciężarówka, auto dostawcze oraz samochód osobowy. Dwie osoby zginęły na miejscu zdarzenia, trzecia zmarła nad ranem w szpitalu.

Kaplityny. Śmiertelny wypadek na DK 16. Nie żyją trzy osoby

Do tragicznego wypadku doszło w środę (14 kwietnia) po godzinie 18.00 na drodze krajowej numer 16 na wysokości wsi Kaplityny (trasa Olsztyn - Barczewo). Zderzyły się tam samochód ciężarowy z dostawczym oraz osobowym. Pojazdami łącznie podróżowało siedem osób, z czego trzy w samochodzie dostawczym były uwięzione. - Żeby wydobyć poszkodowanych ratownicy PSP i OSP użyli kilku zestawów hydraulicznych. Osoby ewakuowane były przekazywane zespołom ratownictwa medycznego - informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Barczewie.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący Fordem Transitem rozpoczynając manewr wyprzedzania na łuku drogi w prawo w miejscu zabronionym, czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Scania, a następnie zderzył się z osobowym hyundaiem - podaje sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Raport z Anteny 14.04

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Na skutek poniesionych obrażeń na miejscu zginął 29-letni kierowca i 37-letni pasażer forda, a dwóch innych mężczyzn w stanie ciężkim zabrano do szpitala. Niestety jeden z nich, 41-letni pasażer forda, zmarł dziś nad ranem. Pod opiekę medyczną trafiła 39-letnia kobieta z 8-letnim dzieckiem jadąca osobowym hyundaiem.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że zarówno 30-letni kierujący samochodem ciężarowym, jak i 39-letnia kobieta z auta osobowego byli trzeźwi.

- Bezpośrednio na miejsce wypadku najechali żołnierze z 9 Batalionu Dowodzenia w Olsztynie, którzy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pomogli zabezpieczyć miejsce zdarzenia przed przyjazdem służb ratunkowych - informuje sierż. Andrzej Jurkun. Droga była zablokowana przez kilka godzin, kierowcy mogli korzystać z objazdów. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia są ustalane.