Judytowanie nowym trendem w sieci. Na czym polega? To bezpośrednie nawiązanie do polskiego filmu Nigdy w życiu

i

Autor: Freepik

styl życia

Judytowanie nowym trendem w sieci. Na czym polega? Kobiety zainspirowały się filmem "Nigdy w życiu"

2024-05-22 14:41

Od niedawna w mediach społecznościowych, zwłaszcza na TikToku oraz Instagramie, można zaobserwować niezwykle ciekawy trend zwany judytowaniem. Nawiązuje on do postaci Judyty Kozłowskiej z polskiego filmu "Nigdy w życiu". Na czym dokładnie polega? Tłumaczymy w materiale poniżej.

Judytowanie nowym trendem w sieci. Nawiązuje do polskiego filmu "Nigdy w życiu"

Media społecznościowe to prawdziwa skarbnica trendów. Jednym z nowszych, który można zauważyć na Tiktoku oraz Instagramie, jest tak zwane judytowanie. Trend ten bezpośrednio nawiązuje do "Nigdy w życiu", popularnej polskiej komedii romantycznej z 2004 roku w reżyserii Ryszarda Zatorskiego, zrealizowanej na podstawie powieści pod tym samym tytułem autorstwa Katarzyny Grocholi.

Judyta Kozłowska, w której rolę wcieliła się Danuta Scenka, mieszka w Warszawie. Jest żoną dobrze prosperującego biznesmena i ma dorastającą córkę Tosię, coraz mocniej wkraczającą w okres młodzieńczego buntu. Kobieta nagle dowiaduje się, że jej mąż chce rozwodu. Wówczas nadchodzi czas rewolucyjnych zmian w jej życiu. Judyta rozpoczyna budowę wymarzonego domu za miastem w otoczeniu natury, poznaje również interesującego mężczyznę Adama (w tej roli Artur Żmijewski), który okazuje się być miłością jej życia.

Na czym polega judytowanie?

"Nigdy w życiu" nie jest jednak tylko miłosną historią. Film pokazuje również niezwykłą przemianę głównej bohaterki, która zaczyna korzystać z uroków natury, jest nastawiona na głębsze poznawanie siebie, swoich pragnień, dbanie o swoją psychikę i wreszcie zaczyna realizować swoje marzenia. To właśnie nowy styl życia filmowej Judyty zainspirował kobiety do stworzenia trendu zwanego judytowaniem. Wraz z nadejściem wiosny TikTok oraz Instagram zaczęły zalewać filmiki z przepięknymi krajobrazami oraz charakterystyczną muzyką z filmu, na których zarówno młodsze, jak również te nieco starsze kobiety pokazują, co znaczy judytować. Poniżej możesz obejrzeć kilka przykładowych:

Quiz o "Nigdy w życiu". Dopasuj aktora do roli w filmie "Nigdy w życiu". Kogo grał Artur Żmijewski?

Pytanie 1 z 15
Danuta Stenka w "Nigdy w życiu" zagrała
Gorący trend wśród gwiazd. Kwiaty w... ubraniach! Zobaczcie, jak noszą się Kasprzyk, Stenka, Doda i wiele innych. DUŻO ZDJĘĆ