Janowo. Mężczyzna wyłudził przejazd taksówką. Sprawa trafi do sądu

i

Autor: pexels.com

Janowo. Mężczyzna wyłudził przejazd taksówką. Sprawa trafi do sądu

2022-04-05 11:30

42-letni mieszkaniec gm. Janowo wyłudził przejazd taksówką. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Jak się okazało, był poszukiwany do odbycia kary 302 dni pozbawienia wolności. Niebawem odpowie za tzw. szalbierstwo. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (3 kwietnia) około godziny 19.30. Nidzicka policja interweniowała na prośbę taksówkarza. Mężczyzna zgłosił, że jego klient, którego przywiózł z Janowa, wyłudził przejazd taksówką, nie uiszczając należnej opłaty. 

Podczas legitymowania uczestników interwencji, okazało się, że jej 42-letni sprawca jest osobą poszukiwaną do odbycia kary 302 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

— Mieszkaniec gminy Janowo swoim zachowaniem dopuścił się wykroczenia szalbierstwa. W związku z tym policjanci sporządzili stosowną dokumentację z ujawnionego wykroczenia, o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd — informuje nidzicka policja.

Tomasz Adamek wróciłby do kraju bronić ojczyzny? Szczerze o wojnie w Ukrainie

Zgodnie z kodeksem wykroczeń - kto wyłudza pożywienie, przejazd czy też inne świadczenie bez zamiaru uiszczenia należności, o którym wie, że jest płatne, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.