Nadleśnictwo Młynary opublikowała nagranie z wesołą rodzinką borsuków

i

Autor: Nadleśnictwo Młynary Nadleśnictwo Młynary opublikowała nagranie z wesołą rodzinką borsuków

Jak bawią się borsuki? Nadleśnictwo opublikowało nagranie! Nic słodszego dziś nie zobaczysz [WIDEO]

2021-05-28 14:00

Borsuki nie lubią samotności, prowadzą rodzinne i bardzo towarzyskie życie. Wesołe harce rodzinki zamieszkującej lasy Nadleśnictwa Młynary zarejestrowała w ostatnim czasie leśna fotopułapka. Koniecznie obejrzyjcie nagranie! Uśmiech na twarzy gwarantowany.

Nadleśnictwo Młynary opublikowało w sieci przezabawne nagranie z rodzinką borsuków. Wesołe harce zwierzaków zarejestrowała leśna fotopułapka. - Borsuk nie jest samotnikiem, prowadzi rodzinne bardzo towarzyskie życie - zauważa Ewa Parzyszek z nadleśnictwa w Młynarach.

Borsuki są gatunkiem drapieżnego ssaka z rodziny łasicowatych. Ich charakterystyczną cechą jest biała głowa z czarnymi pasami biegnącymi po boku od nosa, poprzez oczy do uszu. Łapy borsuka są uzbrojone w potężne pazury, głowa jest mała i nieproporcjonalna do reszty ciała. Ich głównym pożywieniem są dżdżownice. - Żeby znaleźć taką ich ilość, aby zaspokoić głód, borsuk musi się nie lada natrudzić, dlatego nie pogardzi również owocami, grzybami czy małymi ssakami, jest wszystkożerny - informuje Ewa Parzyszek.

Jak bawią się borsuki? Nadleśnictwo opublikowało wesołe nagranie

Borsuki są aktywne głównie nocą. Możemy je spotkać najczęściej w lasach mieszanych sąsiadujących z polami czy łąkami. Nory, w których mieszkają, są przekazywane z pokolenia na pokolenie i służą przez kilkadziesiąt lat. Każda nora posiada kilka wejść, a wszystkie są połączone ze sobą siecią podziemnych korytarzy. - Borsuki bardzo dbają nie tylko o swój wygląd, ale także o wygląd swojego podziemnego domu. Zwykle w pobliżu nory znajduje się latryna w postaci niewielkiego dołka w ziemi, do którego borsuki się załatwiają. Borsuk to zwierzę, które zapada w sen zimowy. Nie jest to jednak trwały sen – w czasie ciepłych dni wychodzi na zewnątrz - tłumaczy.