ImprEskowa piguła

i

Autor: Pixabay.com

rozrywka

ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie w najbliższych dniach? [LISTA]

2023-03-24 10:06

Macie ochotę wyjść na miasto, ale brakuje wam pomysłu, co moglibyście robić? W Olsztynie i okolicy dzieje się więcej, niż mogliście się tego spodziewać! Zebraliśmy dla was wszystkie najciekawsze propozycje na najbliższy tydzień. Klubowe, koncertowe, sportowe i wiele, wiele więcej. Szczegóły poniżej.

Klubowo:

Fuego Infernal – W piątek i sobotę (24 i 25 marca) impreza pod hasłem „Elegant Nights”. Podczas wydarzenia wystąpi Dj Allen Jay, a w sobotę gościnnie pojawi się Damian „Pinki” Pińkowski, saksofonista zespołu Enej. Odbędą się również pokazy taneczne z udziałem Nathalia Fok.

Mięta – W czwartek (23 marca) impreza „Mięta dla studenta & Boogie Night”, a masę niezapomnianych wrażeń zapewni Boston. W piątek (24 marca) „Dyskoteka szkolna”, a za sterami zasiądą Boston i Karton. W sobotę (25 marca) „Chłopaczki z miętowej ferajny”, a klubowe granie zapewnią Freek i Bolo.

Dobra Nocka – W czwartek (23 marca) odbędzie się „Studencka Nocka”, a o dobry klimat zadba Voodoo.

Kuźnia Społeczna – W piątek (24 marca) powraca do Olsztyna impreza Level, która będzie obchodziła swoje piąte urodziny w kuźniowych klimatach. Masę trapowych brzmień zapewnią: Kanse, Vache oraz Chromatic.

Koncertowo:

Scena Zgrzyt – W niedzielę (26 marca) będzie miał miejsce koncert zespołu heavy metalowego Hunter.

Galeria Sowa - W czwartek (23 marca) odbędzie się koncert zespołu Aphinitone, który obraca się w rock&rollowych klimatach. W niedzielę (26 marca) wystąpią Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen z tradycyjną muzyką norweską.

Aula im. Anny Wasilewskiej – W piątek (24 marca) zagra zespół Big Cyc z okazji 35-lecia istnienia kapeli.

GALA POLKA - MIKOŁAJKI

W sobotę (24 marca) w Mikołajkach odbędzie się Gala Polka - święto wszystkich kobiet, które łączy chęć niesienia pomocy, zrobienia czegoś wyjątkowego dla kobiet w przestrzeni, jakiej działają. Podczas gali dwanaście wyjątkowych kobiet będących wsparciem dla tysięcy kobiet, tworząc projekty niosące pomoc, a niejednokrotnie ratujące życie zostanie uhonorowanych statuetką. Podczas gali odbędzie się pokaz mody kolekcji wieczorowej, warsztat poprowadzony przez wyjątkową kobietę, znaną dziennikarkę Anetę Wronę. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja halo! Kobiety!, która w dniu gali będzie miała swoją inaugurację. Gala odbędzie się 25 marca br., w Hotelu Roberts Port Lake Resort & SPA w Mikołajkach.

Gala Polka 2023 Mikołajki

i

Autor: Gala Polka

Premiery kinowe:

John Wick 4 (akcja, kryminał) - Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie.

Święty (kryminał) - Akcja filmu dzieje się w latach 80-tych. Andrzej Baran, porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Wydaje się, że nikt nie chce, aby udało mu się rozwiązać zagadkę…

Sportowo:

W niedzielę (26 marca) o godzinie 15, Stomil rozegra 2 ligowy mecz z Motorem Lublin na stadionie przy Piłsudskiego. Uwaga!!! Kibice poniżej 16 roku życia wchodzą za przysłowiowego "zeta". Jak informuje Stomil Olsztyn: "Jeśli masz 16 lat lub mniej, płacisz złotówkę i przeżywasz z nami piłkarskie emocje!"

Kulturalnie:

W niedzielę i poniedziałek (26 i 27 marca) Teatr Młodych oraz goście, składem 22 artystów, przyjadą do Auli widowiskowo-konferencyjnej im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie, gdzie przedstawią musical zatytułowany „Kosmos”. Jest to baśń opowiadająca o obiektach astronomicznych.

W piątek (24 marca) Planeta 11 zaprasza do udziału w otwartym spotkaniu z językiem i kulturą włoską. Podczas spotkania odbędzie się pokaz filmu produkcji włoskiej.

W piątek (24 marca) w Galerii Usługa wydarzenie pod hasłem „All Around Jazz cz. 1”. Jest to wyprawa dookoła brzmień i gatunków muzyki jazzowej. W ramach cyklu będą prezentowani znakomici muzycy z polskiej sceny jazzowej. Tym razem wystąpią: Joaquin Sosa, Franciszek Pospieszalski oraz Jakub Paulski.

Musical KOSMOS w Olsztynie

i

Autor: Teatr Młodych Musical KOSMOS w Olsztynie - Teatr Młodych

Zapowiedzi:

W sobotę i niedzielę (1 i 2 kwietnia) w olsztyńskiej Kuźni Społecznej odbędzie się kiermasz wielkanocny. Oprócz różnorodnych wystawców, na uczestników czekają ciekawe animacje oraz warsztaty.

W niedzielę (16 kwietnia) odbędzie się XX Bieg Jakubowy w formule dla małych (na 100 m) i dużych (na 10 km). Trwają zapisy na wydarzenie.