Koncert - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay.com

rozrywka

ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]

2024-06-14 15:05

Macie ochotę wyjść na miasto, ale brakuje wam pomysłu, co moglibyście robić? W Olsztynie i okolicy dzieje się więcej, niż mogliście się tego spodziewać! Zebraliśmy dla Was wszystkie najciekawsze propozycje na najbliższy tydzień. Klubowe, koncertowe, sportowe i wiele, wiele więcej. Szczegóły poniżej.

Klubowo:

Maskotka – Weekendowo czekają na Was dwie imprezy w wiosennych klimatach. W piątek (14 czerwca) za sterami będzie was bawił DJ Freek. Natomiast w sobotę (15 czerwca) noc pełną muzycznych hitów zapewni DJ’ski duet – Freek oraz Point.

Dobra Nocka – Piątkowo (14 czerwca) czeka na Was klasyczne przywitanie weekendu, podczas którego klubową konsolą zawładnie Groovesaber. W sobotę (15 czerwca) o dobre nastroje na parkiecie zadbają Longsmusic oraz Last April.

Kofeina – W piątek (14 czerwca) rozgrzeje parkiet do czerwoności DJ Paweł Szafraniak. Sobotnio (15 czerwca) stery przejmie DJ Recased, którego dodatkowo wesprze utalentowany Bari z saksofonem.

Premiery kinowe od 14 czerwca:

Królestwo zwierząt (dramat, science fiction) - W niedalekiej przyszłości przez ludzką populację przetacza się epidemia niewyjaśnionych mutacji genetycznych. Za ich sprawą niektórzy jej przedstawiciele zaczynają coraz bardziej upodabniać się swoim wyglądem i zachowaniem do zwierząt. Te obdarzone nadludzkimi umiejętnościami hybrydy uznawane są jednak za zagrożenie i izolowane w specjalnych ośrodkach. Jedną z osób dotkniętych taką mutacją jest Lena - żona François (Romain Duris). Na wieść o wypadku konwoju w dzikiej części lasu i ucieczce transportowanych w nim hybryd, mężczyzna wspólnie ze swoim 16-letnim synem Emilem wyrusza na desperackie poszukiwanie swojej partnerki. Będzie to wyzwanie zarówno dla ojcowskiej relacji François ze swoim dzieckiem jak również dla całej trójki jako rodziny. Czeka ich prawdziwe emocjonalne trzęsienie ziemi, które wystawi wszystkich na próbę.

W głowie się nie mieści 2 (animowany, przygodowy) - W filmie ponownie będziemy mogli podejrzeć, co się dziele w umyśle nastoletniej już Riley. W kwaterze głównej trwa remont, aby przygotować miejsce dla zupełnie nowych emocji! Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza, od dawna sprawnie działające razem, nie wiedzą, co sądzić o pojawieniu się Niepokoju, a w dodatku wygląda na to, że nowych gości będzie przybywać.

Spektakle w Teatrze Jaracza (14 czerwca – 20 czerwca):

Wszystko na darmo (16 czerwca, godz. 17:00) - Adaptacja powieści Waltera Kempowskiego, rozgrywająca się zimą 1945 roku gdzieś pomiędzy Olsztynem, a Elblągiem. To znacznie więcej, niż teatralna wycieczka w przeszłość. Obcość bohaterów, przeżywających swoje małe dramaty w centrum historycznej katastrofy, staje się w spektaklu okazją do przyjrzenia się współcześnie rezonującym mechanizmom: ignorowaniu rzeczywistości czy odpowiedzialności zbiorowej. Ta niepokojąca opowieść o życiu w cieniu wojny nasycona jest też przewrotnym humorem. Projektanci spektaklu, Weronika Szczawińska i Piotr Wawer jr to duet twórczy rozwijający oryginalny język artystyczny. „Wszystko na darmo” w ich ujęciu staje się zaskakującym wizualnie połączeniem epickiego rozmachu i kameralności, rodzajem domowej apokalipsy.

Nie smućcie się. Ja zawsze będę z Wami (20 czerwca, godz. 19:00) - Wieś Gietrzwałd na Warmii, między 27 czerwca a 16 września 1877 roku. W tym czasie mają tu miejsce objawienia maryjne, jedne z dwunastu zaakceptowanych przez Watykan. Wizjonerkami są dwunastoletnia Barbara Samulowska i rok starsza Justyna Szafryńska. Na prośbę ukazującej się postaci (która zwraca się do nich w gwarze warmińskiej) obie wstępują do zakonu Szarytek. Barbara została w zakonie aż do śmierci, Justyna w wieku trzydziestu trzech lat potajemnie go opuściła, aby rozpocząć nowe życie. Niebawem rozpocznie się proces beatyfikacji Barbary, tymczasem życiorys Justyny pozostaje pełen niedopowiedzeń. I dlatego zdaje się szczególnym wyzwaniem dla ludzi sceny.

Sportowo i na zdrowo:

W sobotę i niedzielę (15 i 16 czerwca) w Olsztynie odbędzie się ogólnopolski turniej tańca „1000 Lakes Dance Cup 2024”. Przez dwa dni w olsztyńskiej Uranii zmierzy się ze sobą blisko 1500 tancerzy, reprezentujących najróżniejsze miasta (m.in. Warszawę, Gdańsk, Białystok, Toruń oraz Szczytno). W sobotę, między 10:00 a 18:00, na Dużej Arenie odbędą się pokazy w stylu hip-hop i dancehall. W niedzielę, od godziny 8:00 do 21:00 zaplanowane są występy modern jazz oraz inne formy tańca.

Są tu wielbiciele sportowych emocji? Przypominamy, że w olsztyńskiej Uranii powstała specjalna Strefa Kibica, w której możecie wspólnie z innymi mieszkańcami dopingować Polskę podczas zmagań w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Pierwszy mecz biało-czerwonych odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00, a ich rywalem będzie Holandia.

Kultura i edukacja:

Święto Muzyki powraca do Olsztyna! Trzecia odsłona tej niesamowitej imprezy odbędzie się już 20 czerwca, a głównego zamieszania możecie spodziewać się jak zawsze na Starym Mieście. Warto jednak śledzić całe miasto, bo nie zabraknie również występów chociażby pod Teatrem Lalek czy Pałacem Młodzieży. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku będzie około 30 punktów muzycznych (w tym open sceny) i zapraszają wszystkich miłośników muzyki do spontanicznych wystąpień na ulicach Olsztyna. Warto wspomnieć, że głównym punktem programu będzie o godzinie 18:00 wspólne zaśpiewanie razem z zespołem Czerwony Tulipan piosenki „Olsztyn Kocham” na Scenie Staromiejskiej.

Olsztyńskie lato artystyczne oficjalnie wystartuje 21 czerwca. Tym razem hasłem przewodnim całego cyklu jest „Letnia Odyseja”, nawiązująca do klimatów kosmosu. Z tej okazji, do 23 czerwca w Zajezdni Trolejbusowej możecie podziwiać 30 ręcznie wykonanych eksponatów z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Dodatkowa rozrywka:

Tor kartingowy Kormoran – Czeka tam na Was szalona przejażdżka gokartami. Na miejscu do wyboru macie dwa niesamowite tory: asfaltowy oraz do driftu. Ponadto wielbicieli wirtualnej rzeczywistości zainteresuje symulator VR, dzięki któremu poczujecie się jak prawdziwy kierowca rajdowy.

Space Park – Stosunkowo nowe miejsce na rozrywkowej mapie Olsztyna, które kryje kilka ciekawych atrakcji. Na miejscu możecie skorzystać z toru wrotkowego, ścianek wspinaczkowych oraz parku trampolin z dmuchanym torem przeszkód.

Wrotkowisko przy hali Urania – Nowa atrakcja, która umili czas mieszkańcom oraz odwiedzającym Olsztyn w okresie wiosennym i letnim. Idealna propozycja dla wielbicieli rolek oraz wrotek, którzy lubią pojeździć po profesjonalnej nawierzchni na świeżym powietrzu.

Ścianka wspinaczkowa w hali Urania – Obiekt ma ponad 11 metrów oraz 400 uchwytów. Jest to jedyna ścianka w regionie, która częściowo znajduje się na otwartej przestrzeni. Przez siedem dni w tygodniu do dyspozycji odwiedzających jest 10 stanowisk, które gwarantują rozrywkę zarówno tym zaawansowanym wspinaczom, jak i początkującym. Dodatkowo w stawianiu pierwszych kroków pomocny będzie profesjonalny instruktor.

Quiz na Euro 2024. Te podstawy powinien znać każdy kibic

Pytanie 1 z 9
Na ile grup podzielone zostały drużyny na Euro 2024?