Wesołe Miasteczko - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay.com

rozrywka

ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]

2023-11-08 15:50

Macie ochotę wyjść na miasto, ale brakuje wam pomysłu, co moglibyście robić? W Olsztynie i okolicy dzieje się więcej, niż mogliście się tego spodziewać! Zebraliśmy dla was wszystkie najciekawsze propozycje na najbliższy tydzień. Klubowe, koncertowe, sportowe i wiele, wiele więcej. Szczegóły poniżej.

Klubowo:

Mięta – W piątek (10 listopada) odbędzie się przywitanie weekendu podczas imprezy „Hej piątunio!”. Przez całą noc za miętową konsoletą usłyszycie DJ Freeka. Kolejna ciekawa impreza czeka na was w sobotę (11 listopada). Tej nocy masę pulsujących rytmów zapewni DJ-ski duet: Bolo oraz Exo.

Kofeina – W piątek (10 listopada) podczas imprezy swoje DJ-skie umiejętności za konsolą zaprezentuje Paweł Szafraniak. W sobotę (11 listopada) natomiast o dobre nastroje na parkiecie zadba DJ AdamZ.

Dobra Nocka - Dzisiaj (9 listopada) klasycznie "Studencki czwartek" z DJ-em VooDoo za sterami. W piątek (10 listopada) odbędzie się impreza pod hasłem "Dyskoteka gra", a przez całą noc będzie was bawił muzycznie DJ Boston. Sobotnio (11 listopada) startuje cykliczna impreza "Zwariowane melodie", podczas której masę klubowych rytmów zapewni DJ Julek.

Nowe premiery kinowe (od 10 listopada):

Uwierz w Mikołaja (komedia romantyczna) - Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

Marvels (akcja, fantasy, przygodowy) - Carol Danvers, znana również jako Kapitan Marvel, odzyskała swoją tożsamość, uwalniając się od despotycznych Kree, i zemściła się na Najwyższym Intelekcie. Nie przewidziała jednak, że w konsekwencji będzie musiała wziąć na siebie ciężar rozchwianego wszechświata. Kiedy w ramach pełnienia obowiązków udaje się do niestabilnego tunelu czasoprzestrzennego związanego z rewolucjonistą Kree, jej moce zostają powiązane z mocami superfanki z Jersey City, Kamali Khan, znanej również jako Ms. Marvel oraz jej siostrzenicy, obecnie astronautki S.A.B.E.R., kapitan Moniki Rambeau. Bohaterki muszą połączyć siły i nauczyć się współpracować jako Marvels, aby ocalić wszechświat.

Inspektor Pająk (animacja, familijny) - Wielka przygoda podczas podniebnej podróży. Najlepszy śledczy w świecie owadów musi rozwiązać zagadkę i ocalić pasażerów samolotu, na którego pokładzie ukrył się tajemniczy złoczyńca. Dynamiczna akcja, intrygujące postacie, mnóstwo humoru i ekscytujące śledztwo, które da do myślenia nie tylko najmłodszym.

Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry! (horror) - „To tylko zabawa, dopóki komuś nie stanie się krzywda” – rodzice zwykli nas ostrzegać, gdy byliśmy mali. A jeśli zabawa w chowanego, wisielca czy berka posunie się za daleko? W horrorze „Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” produkcji legendarnych braci Russo, grupa nastolatków z miasteczka Salem odkrywa przeklęty nóż z prowokującym zaklęciem. Uwolniony demon zmusza ich do grania w makabryczne, śmiercionośne wersje gier z dzieciństwa, stawiając przerażające ultimatum: grasz lub giniesz.

Sportowo:

W piątek (10 listopada) w olsztyńskiej Aurze odbędzie się kampania edukacyjna „Zrób COŚ dla zdrowia”. Ta ogólnopolska akcja jest adresowana do kobiet, a jej cel to uświadamianie, że drobne zmiany w stylu życia mogą być kluczem do uniknięcia chorób nowotworowych. Troska o własne zdrowie wymaga jednak wiedzy. W ramach kampanii, podczas warsztatów edukacyjnych i spotkań z ekspertami, taką wiedzę będzie można zdobyć. Specjaliści nauk o zdrowiu, dietetycy, fizjoterapeuci i trenerzy będą dostępni dla wszystkich odwiedzających centrum.

W sobotę (11 listopada) nad jeziorem Ukiel odbędzie się w 6. odsłonie Olsztyński Bieg Niepodległości. Zawodnicy będą mierzyć się z 5 oraz 10-kilometrową trasą, ale nie zabraknie również rywalizacji dla najmłodszych oraz dla wielbicieli nordic walkingu.

Targi:

W sobotę i niedzielę (11 i 12 listopada) w olsztyńskiej Kuźni Społecznej odbędą się Targi Kosmetyków i Produktów Naturalnych - EkoLove. Wydarzenie kierowane jest do dwóch grup odbiorców. Pierwszą z nich są wystawcy – producenci kosmetyków i produktów pochodzenia naturalnego. Co istotne, będą to nie tylko lokalni przedsiębiorcy - wystawcy przyjadą do Olsztyna z całego kraju. Jest to bowiem szansa na pozyskanie klientów i zaprezentowanie swojej oferty na nowym rynku. Kolejną grupą są oczywiście osoby odwiedzające targi – konsumenci, mieszkańcy Olsztyna i regionu. Podczas wydarzenia będą oni mieli szansę zapoznać się z ofertą lokalnych i ogólnopolskich firm, porozmawiać z producentami, zakupić ich produkty, a także skorzystać z oferty dodatkowej – warsztatów, wykładów i szkoleń. 

Zapowiedzi:

W sobotę (18 listopada) w Galerii Warmińskiej odbędzie się Finał Amatorskiej Ligi Slalomowej. Zawody odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: kadet, junior oraz senior. Zadaniem uczestników będzie zaprezentowanie swoich umiejętności w dwóch 30-sekundowych rundach. Zapisy na to wydarzenie cały czas trwają. Znajdziecie je tutaj.

W sobotę (18 listopada) w olsztyńskiej Aurze odbędzie się Giełda Płyt. Tego dnia, ponownie pojawią się wystawcy z całej Polski, którzy w specjalnie stworzonej przestrzeni będą prezentować i sprzedawać płyty winylowe oraz nośniki CD z niemal wszystkich istniejących gatunków muzycznych. Będzie obecnych kilku wystawców z muzyką, m. in. Heavy Metal, Rock, Disco, Pop, Rap, Jazzu, Rock’n Roll czy muzyką filmową. Chętni znajdą zarówno płyty Beatlesów, ale też AC/DC, Michaela Jacksona, Whitney Houston czy Elvisa Presleya. Na miejscu pojawią się również polskie produkcje.

W niedzielę (19 listopada) w Kuźni Społecznej odbędzie się 2. edycja wydarzenia „Powiedz TAK! Kuźniowe Targi Ślubne”. W programie m.in. panele eksperckie, pokaz mody, degustacja słodkości weselnych i wiele, wiele innych ciekawych atrakcji. Gościem specjalnym kuźniowych targów ślubnych będzie Agata Biernat, Miss Polonia 2017 i Miss World Poland 2018.

Najdziwniejsze pytania w Milionerach. Łamacze językowe i oczywiste oczywistości (QUIZ)

Pytanie 1 z 10
1. Szynkę można dowędzić, obwędzić, podwędzić lub uwędzić, ale posmak kradzieży może mieć tylko szynka: