Handel znów ruszył. W olsztyńskich galeriach otworzyły się wszystkie sklepy [AUDIO]

2021-02-02 16:06

Sklepy w olsztyńskich galeriach są otwarte. Handel rusza po kolejnym lockdownie. Od końca grudnia, przez cały styczeń , centra handlowe musiały znacznie ograniczyć swoją działalność. Od początku lutego znów otworzyły się w pełnym zakresie. Olsztynianie już w poniedziałkowy poranek tłumnie ruszyli na zakupy. Najemcy działają w najwyższym reżimie sanitarnym.

WOŚP Olsztyn 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie

Galerie znów są otwarte! Na ten moment czekali zarówno właściciele sklepów i ich pracownicy, jak i mieszkańcy o czym świadczyły długie kolejki w poniedziałkowy poranek. W olsztyńskich galeriach otworzyły się wszystkie sklepy.

Bezpieczeństwo to nie puste słowo. Galerie Warmińska Aura spełniły szereg norm bezpieczeństwa , uzyskując między innymi certyfikat COVID-19 Compliant, który jest potwierdzeniem tego, że najbardziej wyśrubowane normy są spełnione na naszych galeriach – mówi szefowa marketingu Warmińskiej Aury Natalia Tur.

Posłuchaj: szefowa marketingu Warmińskiej Aury Natalia Tur
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?

W obiektach od początku pandemii są prowadzone kompleksowe czynności zapewniające bezpieczeństwo na terenie obiektu. Przy wszystkich wejściach, strefie gastronomicznej oraz toaletach zostały umieszczone stacje z dozownikami z płynem do dezynfekcji. Utrzymane jest też wzmożone sprzątanie i dezynfekcja wszystkich stref, a w szczególności tych o największym natężeniu. Obiekt jest regularnie wietrzony a toalety ozonowane.

DDM – czyli dystans, dezynfekcja i maseczki – to główne zasady bezpieczeństwa, które obowiązują w obiektach. Punkty działają w najwyższym reżimie sanitarnym. To ma umożliwić kupującym bezpieczne zakupy, a sprzedawcom – ocalenie biznesów. W Olsztynie już odwiedzicie zarówno Galerię Warmińską, jak i Aurę Centrum Olsztyna.

Nieczynne pozostają nadal kina i siłownie. Kolejne poluźnienie obostrzeń zw. z pandemią przewiduje się na połowę lutego.