Gwałtowna burza nad Olsztynem. Połamane drzewa i uszkodzone samochody [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-07-29 13:08 Andrzej Brzozowski

We wtorek późnym popołudniem nad Olsztynem i powiatem olsztyńskim przeszła gwałtowna burza z bardzo silnymi porywami wiatru. Strażacy interweniowali 36 razy, usuwając prawie 100 powalonych drzew. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało. Przeczytajcie i zobaczcie więcej na stronie internetowej ESKI Olsztyn.

Skutki nawałnicy w Olsztynie to powalone przez wiatr drzewa. Między ulicą Olimpijską i Dębową wiatr uszkodził prawie 50 drzew. Na ulicy Sielskiej jedno z połamanych drzew oparło się o dach domu jednorodzinnego. Na ul. Kołłątaja i ul. Akacjowej drzewa spadły na samochody. Strażacy nie odnotowali żadnych podtopień.

- Nie było osób poszkodowanych, a strażacy usuwali skutki nawałnicy do godzin porannych - mówi kpt. Adam Rybicki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. - Kolejne zgłoszenie w miejscowości Sząbruk (gm. Gietrzwałd), dotyczyło drzewa, które spadło na domek letniskowy. Ranny został mężczyzna, który w nim mieszkał. Nie wymagał jednak hospitalizacji - dodaje.

Posłuchaj: kpt. Adam Rybicki z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie: Gwałtowna burza z bardzo silnymi porywami wiatru – interwencje strażaków.

Olsztyńscy strażacy usuwali skutki gwałtownej burzy do godzin porannych.

Gwałtowna burza nad Olsztynem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.