Górowo Iławeckie. Konopie indyjskie zamiast pomidorów. Policja ujawniła nielegalną uprawę [FOTO]

2022-06-07 13:01

W przydomowym namiocie foliowym zazwyczaj rosną pomidory. Mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie wolał jednak zasiać w nim piętnaście krzewów konopi indyjskich. O uprawie zakazanych roślin dowiedzieli się policjanci. Czas zbiorów przyszedł znacznie wcześniej, niż spodziewał się tego 36-latek.

W poniedziałek (6 czerwca) wcześnie rano kryminalni pojechali do jednej z miejscowości w gminie Górowo Iławeckie, gdzie według uzyskanych informacji 36-latek miał uprawiać konopie indyjskie. W stojącym w ogrodzie namiocie foliowym policjanci ujawnili nielegalną uprawę. Rosło w nim 15 krzewów konopi różnej wysokości. Mężczyzna nie zaprzeczał, że to jego uprawa. Powiedział policjantom, że zasiał konopie indyjskie na własne potrzeby.

Rośliny zostały zabezpieczone i trafiły do suszarni. Po wysuszeniu zostaną zważone i tafią na badania laboratoryjne. Od przeprowadzonych analiz zależeć będzie odpowiedzialność karna 36-latka.

Uprawianie konopi innych niż włókniste to przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak powstał Top Gun Maverick? Gdzie i czym nakręcono sceny lotnicze? | To Się Kręci #8