Giżyckie Rzeźby Lodowe 2021. Plaża miejska zmieniła się nie do poznania! [GALERIA]

2021-02-17 10:48

W walentynkowy weekend plaża miejska w Giżycku zamieniła się w plener rzeźbiarstwa lodowego. Wspaniałe lodowe instalacje i fantazyjne rzeźby powstawały w ramach spontanicznie zorganizowanego wydarzenia pt. „Giżyckie Rzeźby Lodowe 2021”. Efekty są spektakularne!

Do organizacji imprezy zainspirowały działania Giżyckiego Klubu Morsów „Zimny Ptak”. Członkowie klubu co niedzielę kąpią się w Niegocinie. W tym roku, gdy jezioro skuł naprawdę ostry mróz, „Zimne Ptaki” dodatkowo ozdabiały swój przerębel, pomysłowymi rzeźbami z lodu. Więcej na ten temat piszemy w artykule: Lodowe rzeźby na brzegu jeziora. Twórcami są giżyckie morsy! [ZDJĘCIA]

Popularność rzeźb w okolicy giżyckiej plaży i dobra zabawa przy ich tworzeniu zmobilizowała grupę lokalnych organizacji do działania. Wspólnie postanowili zorganizować bezpieczne wydarzenie łączące zabawę na świeżym powietrzu ze sportem i elementem rywalizacji – „konkurs” na najładniejszą rzeźbę lodową. W wydarzeniu uczestniczyli okoliczni rzeźbiarze. Amatorzy rzeźbiarstwa lodowego mieli okazję do podpatrzenia profesjonalnych technik stosowanych przez artystów.

- Tematyka rzeźb w większości nawiązywała do święta zakochanych, a wydarzenie tak nas w sobie rozkochało, że mamy nadzieję na drugą edycję za rok. Co ważne, wydarzenie zbiegło się z 6. urodzinami Giżyckiego Klubu Morsów „Zimny Ptak”, którzy świętowali przez cały sobotni wieczór, oczywiście morsując - informuje Urząd Miasta w Giżycku.

Olsztyn. Weekend otwarcia - lodowiska miejskie oblężone

Dzień Kota 2021 - jaka rasa kota pasuje do ciebie najbardziej? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Która z poniżej wymienionych cech najbardziej Cię opisuje?