Gdzie najlepiej rodzić? Trzy najlepsze porodówki w warmińsko-mazurskim [LISTA]

i

Autor: pexels.com Gdzie najlepiej rodzić? Trzy najlepsze porodówki w warmińsko-mazurskim [LISTA]

Gdzie najlepiej rodzić? Trzy najlepsze porodówki w warmińsko-mazurskim [LISTA]

2023-02-21 7:43

Poród to jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety. Dlatego warto wybrać szpital, w którym będziemy czuć się komfortowo i mieć pewność, że jesteśmy pod jak najlepszą opieką. Gdzie zatem w województwie warmińsko-mazurskim najlepiej rodzić? Najlepsze porodówki wskazał ranking Fundacji Rodzić po Ludzku.

Fundacja Rodzić po Ludzku pod koniec stycznia opublikowała ranking szpitali: Gdzie rodzić po ludzku 2022. Został przygotowany na podstawie opinii rodzących kobiet. To jedyny taki ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce. Ideą rankingu jest wskazywanie szpitali, w których kobieta może "urodzić po ludzku" w intymności i poszanowaniu godności. 

W rankingu znalazło się TOP 10 najlepszych szpitali położniczych w Polsce, ale też TOP 3 najlepsze porodówki w poszczególnych województwach. Są to szpitale, które przez największą liczbę dni utrzymywały się w pierwszej trójce rankingu wojewódzkiego.

Gdzie najlepiej rodzić? Trzy najlepsze porodówki w warmińsko-mazurskim

Sprawdziliśmy, które porodówki z województwa warmińsko-mazurskiego znalazły się na szczycie. Okazuje się, że dwie są w Olsztynie, a jedna w Giżycku. Poniżej lista:

  • Giżycko - Szpital Giżycki Sp. z o.o. w Giżycku
  • Olsztyn - Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
  • Olsztyn - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie
Olsztyn. Policja eskortowała rodzącą kobietę do szpitala