Gdzie kupić najlepsze pączki w Olsztynie? Sprawdziliśmy, co oferują cukiernie w tym roku!

i

Autor: Unsplash Tłusty Czwartek 2023. Gdzie kupić najlepsze pączki w Olsztynie? Sprawdziliśmy, co oferują cukiernie w tym roku!

Gdzie kupić najlepsze pączki w Olsztynie? Sprawdziliśmy, co oferują cukiernie w tym roku!

2023-02-16 7:38

Tłusty Czwartek to jedyny taki dzień w roku, w którym możemy objadać się słodkimi pączkami bez liczenia kalorii i wyrzutów sumienia. Warto jednak sięgnąć po pączki, które są dobrej jakości i zachwycą nas smakiem. Zatem, gdzie w Olsztynie kupić najlepsze pączki w Tłusty Czwartek 2023? Zestawienie piekarni oraz cukierni znajdziesz w artykule poniżej.

Tłusty Czwartek w tym roku wypada 16 lutego. Według tradycji w Polsce tego dnia dozwolone jest objadanie się pączkami bądź faworkami bez wyrzutów sumienia. Istnieje również przesąd, który mówi, że jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka - będzie mieć pecha aż do... kolejnego Tłustego Czwartku. Ile w tym prawdy? Nie wiadomo. Lepiej jednak nie ryzykować. Gdzie zatem w Olsztynie kupimy najlepsze pączki? Sprawdziliśmy tegoroczne oferty olsztyńskich cukierni oraz piekarni. Wybór będzie przeogromny!

Gdzie kupić najlepsze pączki w Olsztynie? Sprawdziliśmy, co oferują cukiernie

Miejscem, które należy odwiedzić w Tłusty Czwartek, jest z pewnością Cukiernia Słodka Sztuka na ulicy Sikorskiego 19. W tym roku do wyboru będą tam trzy smaki pączków – wieloowocowy, z budyniem oraz różany. Wszystkie po 6 złotych za sztukę.

Pyszne pączki w Olsztynie kupimy także w Złoty Klucz Kawiarnia & Cukiernia na ulicy Sikorskiego 2B. Dostępne będą tu cztery smaki – adwokat, konfitura z płatków róż, krem pistacjowy oraz konfitura malinowa. Cena wyniesie 7 złotych za sztukę. Pączki ze Złotego Klucza można kupić także w punktach – CH Viktor ul. Piłsudskiego 50, CH Auchan ul. Sikorskiego 2B, CH Carrefour ul. Krasickiego 1B, ul. Mazurska 13A/10.

Szeroki wybór smaków oferuje Fit Cake Olsztyn Starówka. To miejsce idealne dla osób, które szukają pączków z nietypowymi nadzieniami, ale też bez glutenu oraz cukru. Tutaj za pączka trzeba jednak zapłacić nieco więcej:

  • Pączek z budyniem i biała czekoladą - 9 zł
  • Keto pączek pistacjowy - 9 zł
  • Keto pączek chałwowy - 9 zł
  • Keto pączek z marmoladą truskawkową i polewą z białej czekolady - 9 zł
  • Yum Yums - zakręcone pączki świderki (keto - wegan) -12 zł
  • Pączki z wiśnią i czekoladą (wegan) - 9 zł
  • Pączek z fit nutellą (Low Carb) - 9 zł
  • Pączek z pigwą i słonym karmelem (Low Carb) - 9 zł

Smacznych pączków nie zabraknie także w rzemieślniczej piekarnio-cukierni "Jagodzianka" na ul. Limanowskiego 12. Kupimy tam pączki z takimi nadzieniami jak m.in. ajerkoniak, różanymi czy pomarańczowymi. Ceny będą tu wahały się w okolicach 3-4 złote za sztukę. Niewiele więcej zapłacimy za pączki w piekarni rzemieślniczej "Cymes". To również miejsce na mapie Olsztyna, do którego warto zajrzeć w Tłusty Czwartek.

Tłusty czwartek w Olsztynie – Jak powstają pyszne pączki?