Fundacja przekazała wyprawki dla uczniów jednej ze szkół

2021-09-01 15:11

Radość i obawy – takie uczucia najczęściej towarzyszyły nauczycielom i rodzicom podczas rozpoczęcia roku szkolnego. Radość z powrotu do szkolnych ławek i tradycyjnego nauczania, obawa, o to jak długo taki stan potrwa. Wyjątkowe ślubowanie pierwszoklasistów odbyło się w olsztyńskiej SP18, uczestniczył w nim znany sportowiec.

Eska Summer City Olsztyn - XII Festiwal Smaków Food Trucków

Pierwszy dzwonek zabrzmiał dziś we wszystkich olsztyńskich szkołach. Rozpoczęciu roku szkolnego towarzyszyło ślubowanie klas pierwszych. Szkoła Podstawowa nr 18 – im. Orła Białego w Olsztynie na Dajtkach przyjęła w swoje szeregi 75 pierwszoklasistów. Po ślubowaniu Dzieci otrzymały wyprawki od Fundacji Marcina Możdżonka.

75 uczniów dostało w pełni wyposażone plecaki na nową przygodę w swoim życiu, czyli rozpoczęcie nauki w szkole. Bardzo się cieszę, ze mogliśmy zainaugurować też współpracę ze Szkołą Podstawową numer 18 w Olsztynie takim miłym gestem i patrzymy z optymizmem w przyszłość na kolejne działania, które będziemy mogli wspólnie realizować – mówi Marcin Możdżonek.

Posłuchaj: z Marcinem Możdżonkiem rozmawia Anita Zalewska

Głęboko wierzę, że jest to już „popandemiczna” rzeczywistość, mam nadzieję, że czwarta fala do nas nie dotrze, że wszyscy będziemy bezpieczni w naszej szkole, a nauka będzi etrwała jak najdłużej. I wszyscy uczniowie zyskają jak najwięcej z tego cennego okresu , jakim jest nauka i praca w murach szkoły – mówi Marzenna Życzko, dyrektor SP18 w Olsztynie. - w naszej szkole naukę rozpoczyna dziś w sumie około 600 uczniów, wszyscy zasiądą w szkolnych ławkach, dopełniliśmy starań, żeby była to praca na jedną zmianę, a każda klasa ma swoją salę.

Posłuchaj: z dyrekotr SP18 w Olsztynie Marzenną Życzko rozmawia Anita Zalewska

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?

Prawie 4,6 mln uczniów rozpoczęło rok szkolny w szkołach i placówkach. Do placówek przedszkolnych poszło 1,4 mln dzieci. Nauka będzie prowadzona na zasadach sprzed pandemii, z zachowaniem określonego reżimu sanitarnego.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy