kortowiada 2023

Finał Ajdola 2023 za nami. Poznajcie tegorocznych zwycięzców!

2023-05-15 15:04

Aldol to konkurs muzyczny, który jest nieodłącznym elementem każdej Kortowiady. Podczas wydarzenia wyłaniane są największe wokalne talenty spośród studentów, ale nie tylko. Stawką jest możliwość wystąpienia na głównej scenie podczas Kortowiady wśród reszty artystów.

Finał tegorocznego Ajdola odbył się w czwartek (11 maja) w Kortowie obok klubu Sumer. Między domami studenckimi rozstawiono namiot ze sceną, gdzie miała miejsce impreza. W finałowej części konkursu wzięło udział łącznie 19 osób, które zostały wyłonione z trzech etapów eliminacji.

- Wyszło świetnie. Ludzi była masa, a finaliści, którzy występowali pokazali bardzo wysoki poziom. Dali świetne show, bo to nie tylko było śpiewanie, ale i tańce, i stroje ich były dopasowane do tego co będą śpiewali. Bardzo dobrze się na to patrzyło i świetnie się w tym uczestniczyło – mówi Agata Szymanowicz z RUSS UWM.

Posłuchaj: Agata Szymanowicz z RUSS UWM podsumowuje finał tegorocznego Ajdola

Quiz. Światowe gwiazdy i ich polskie korzenie. Co wiesz na ich temat?

Pytanie 1 z 10
Steven Tyler, amerykański wokalista mający polskie korzenie, jest liderem grupy:

Wśród tegorocznych zwycięzców są trzy dziewczyny: Natalia Kowalska, Aleksandra Ners oraz Emilia Sobocińska. Nie jest to jednak koniec ich zmagań, ponieważ przed nimi jeszcze przygotowania do występu na głównej scenie podczas Kortowiady, do której zostały już tylko niecałe dwa tygodnie. Zapytaliśmy zwyciężczynie o nastroje przed finałowymi wystąpieniami.

- Nie dochodzi to do mnie. Ja nie nastawiałam się na to, mówiąc szczerze. Dla mnie było to dużym zaskoczeniem. Wiadomo, jestem mega podekscytowana i tak naprawdę jest to swego rodzaju spełnienie mojego marzenia;

- Już w tym momencie jest stres, ale myślę, że ten stres przemieni się w coś dobrego;

- Jestem podekscytowana, ale czeka nas dużo pracy. Trzeba się przygotować, występ musi być bezbłędny. Właściwie to lekko się stresuję i mam nadzieję, że uda nam się w tym krótkim czasie dopiąć wszystko na ostatni guzik – mówią zwyciężczynie tegorocznego Ajdola. Ich występy odbędą się w czwartek (25 maja), piątek (26 maja) i sobotę (27 maja).

Posłuchaj: zwyciezcy Ajdola 2023 opowiadają o swoich wrażeniach