Sport

Euro 2024. Tysiące fanów piłki nożnej w Strefie Kibica w hali Urania w Olsztynie. Zobacz zdjęcia!

2024-06-17 7:24

W piątek (14 czerwca) oficjalnie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024. Polacy swój pierwszy mecz rozegrali w niedzielę, 16 czerwca. Olsztyńscy kibice mogli obejrzeć starcie Polaków z Holendrami na dużych ekranach w hali Urania, gdzie powstała największa Strefa Kibica w regionie. Tłumy przybyły na to wydarzenie. Zobaczcie zdjęcia!

Euro 2024. W Olsztynie tłumy w Strefie Kibica w hali Urania

W Niemczech w piątek rozpoczęło się Euro 2024. Ta impreza sportowa przyciąga na stadiony, a także przed ekrany telewizorów miliony kibiców z całej Europy, który dopingują swoje drużyny piłkarskie. Olsztynianie oraz przyjezdni mieli okazję obejrzeć mecz w największej w regionie Strefie Kibica, którą zorganizowano w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania. Tysiące kibiców na Arenie Główniej miało możliwość na żywo dopingować polskich piłkarzy, oglądając ich mecze na czterech 20-metrowych ekranach LED. Dźwięk i obraz miały bardzo dobrą jakość, a to za sprawą nowoczesnych rozwiązań, jakie zastosowano w Uranii. Do dyspozycji fanów futbolu było ponad 4 tys. miejsc.

Dodatkowo na wszystkich uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji. Organizatorzy wraz z partnerami przygotowali liczne konkursy z nagrodami, strefę gastronomiczną na płycie głównej, strefę sportowych aut dla fanów motoryzacji oraz sektor piłkarski, w którym można było podyskutować z sędziami, profesjonalnymi piłkarzami i wziąć udział w animacjach.

Dla najmłodszych przygotowano Strefę Kids, w której animatorzy malowali buźki, prowadzili gry i warsztaty. Dla spragnionych ruchu trenerzy piłkarscy przeprowadzili aktywne zajęcia piłkarskie.

Strefa Kibica w Uranii. Ile kosztują bilety?

Strefa Kibica w hali Urania jest dostępna dla fanów sportu podczas meczy Polaków. Bramy otwierane będą godzinę przed rozpoczęciem meczu, a zamykane godzinę po ostatnim gwizdku, tak aby każdy mógł skorzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji i miło spędzić czas w gronie znajomych. Jednorazowa wejściówka to koszt 15 zł, a karnet na wszystkie spotkania Biało-Czerwonych jest w cenie 40 zł. Bilety są dostępne w serwisie Bilet Serwis.

Euro potrwa do 14 lipca. Polacy grupowe mecze zagrają jeszcze 21 czerwca z Austrią oraz 25 czerwca z Francją. Organizatorzy przyznają, że dalsze funkcjonowanie olsztyńskiej strefy będzie zależeć od wyników Biało-Czerwonych oraz zainteresowania wspólnym oglądaniem meczów ze strony kibiców.

Jak bawili się kibice w hali Urania podczas pierwszego meczu Polaków na Euro, których rywalem była Holandia? Możecie to zobaczyć w naszej galerii.

Kibice przed meczem Polska - Holandia. Pojawiła się też Miss Euro 2016!

Euro 2024. Tysiące fanów piłki nożnej w Strefie Kibica w hali Urania w Olsztynie. Zobacz zdjęcia!

Przyśpiewki polskich kibiców na Euro 2024

Pytanie 1 z 9
Biało-czerwone to...
Listen on Spreaker.