Dzień Ziemi 2023. Stomil Olsztyn przyłączył się do sprzątania. Dołączyć mogą mieszkańcy

i

Autor: Canva Dzień Ziemi 2023. Stomil Olsztyn przyłączył się do sprzątania. Dołączyć mogą mieszkańcy

ekologia

Dzień Ziemi 2023. Stomil Olsztyn przyłączył się do sprzątania. Dołączyć mogą mieszkańcy

2023-04-20 11:01

Stomil przyłączył się do Międzynarodowego Dnia Ziemi. Piłkarze zapraszają dzisiaj mieszkańców Olsztyna na wspólne sprzątanie miasta. Zbiórka o 16:30 na stadionie przy Piłsudskiego. Jest to pierwsza taka inicjatywa i ma na celu zachęcić Olsztynian do dbania o środowisko na co dzień.

Duma Warmii nie przechodzi obojętnie obok Międzynarodowego Dnia Ziemi. Piłkarze już dzisiaj o 16:30 organizują sprzątanie okolic stadionu przy Piłsudskiego oraz parku Kusocińskiego. Chcą w ten sposób pokazać, że warto dbać o tereny zielone i miejsca dające nam możliwość rekreacji na świeżym powietrzu. Po sprzątaniu odbędzie się piknik z grillem, gdzie na uczestników czekają m.in. animacje oraz możliwość porozmawiania z piłkarzami.

- Podczas naszego pikniku planujemy posadzić łąkę kwietną. Mamy tutaj donice wokół stadionu, które planujemy zazielenić, aby przygotować przyjazne środowisko owadom. Dodatkowo w trakcie animacji, dzieci będą przygotowywały budkę dla owadów, dzięki czemu to wszystko stworzy taki wspólny ekosystem - mówi Magdalena Siedlecka z olsztyńskiego Stomilu.

Stomil Olsztyn sprząta tereny zielone

i

Autor: Stomil Olsztyn

QUIZ: Gwiazdy polskiego sportu w PRL-u. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Podejrzewano, że Irena Kirszenstein-Szewińska naprawdę była: