Dwa szpitale tymczasowe na Warmii i Mazurach. Gdzie powstaną?

2020-10-29 14:38 agada
Koronawirus na Warmii i Mazurach. Gdzie stanie szpital tymczasowy?
Autor: pexels.com/ zdjęcie ilustracyjne Koronawirus na Warmii i Mazurach. Gdzie stanie szpital tymczasowy?

W województwie warmińsko-mazurskim do dyspozycji będziemy mieli dwa szpitale tymczasowe. Powstaną w Szczytnie oraz Nidzicy. Stworzona została również baza personelu i wolontariuszy do walki z pandemią. Chętni mogą zgłosić się do opieki nad pacjentami zakażonymi koronawirusem. Więcej o tym czytaj na olsztyn.eska.pl.

Konferencja premiera na Stadionie Narodowym

Zgodnie z zapowiedziami rządu w kraju powstają szpitale tymczasowe, które będą przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem. W województwie warmińsko-mazurskim będzie to szpital w Szczytnie oraz Nidzicy.

Zobacz też:

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki informuje również o możliwości zgłaszania się lekarzy, pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych oraz wolontariuszy do pracy w szpitalach i oddziałach zakaźnych oraz planowanym szpitalu tymczasowym. Stworzona została do tego specjalna baza osób chętnych do opieki nad pacjentami zakażonymi koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim.

Zgłoszenia można kierować na adres mail: praca.covid@uw.olsztyn.pl lub telefonicznie: 797 829 617 (codziennie w godzinach 8.00 – 19.00).

Posłuchaj, czym różnią się witaminy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.