kortowiada

Drugie eliminacje do kortowiadowego „Ajdola”. Do finału trafiło ośmiu wokalistów [ZDJĘCIA]

2024-04-23 15:53

Do 63. Kortowiady został niecały miesiąc. Jednym z nieodłącznych elementów każdych juwenaliów jest konkurs muzyczny „Ajdol”, który zapewni trzem szczęśliwcom możliwość zaśpiewania na scenie głównej podczas Kortowiady. Za nami druga tura przesłuchań i tym razem do finału przeszło ośmiu uczestników.

Drugie eliminacje do kortowiadowego „Ajdola” odbyły się w czwartek 18 kwietnia w Carpenterze na olsztyńskiej Starówce. Tym razem w przesłuchaniu wzięło udział około 20 osób, a przeważające były występy pań. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziome, a oprócz tych profesjonalniejszych wystąpień, nie zabrakło również bardziej humorystycznych akcentów. Ostatecznie, po długich naradach, trzyosobowe jury zdecydowało się wybrać ośmiu zwycięzców, którzy uzupełnili finałowy skład i zawalczą o główne nagrody 9 maja na Plaży Kortowskiej. Warto wspomnieć, że pod koniec eliminacji uczestnicy zorganizowali spontaniczne karaoke, angażując dodatkowo widownie do wspólnego śpiewania. Jedno jest pewne – atmosfera jak zawsze była przednia, o czym świadczyły szerokie uśmiechy na twarzach wszystkich obecnych osób.

- Te eliminacje wyszły super i właściwie na tym bym mogła zakończyć. Całe towarzystwo było na bardzo wysokim poziomie. Przede wszystkim była radość i śmiech, a to jest to co najbardziej lubimy i na czym nam najbardziej zależy, bo to też przyciąga potem osoby - mówi Agata Szymanowicz z RUSS UWM. - Bardzo lubię to nasze wydarzenie, bo ono pozwala ludziom, którzy nie mają okazji śpiewać na scenie czy nawet pójść gdzieś na karaoke, otworzyć się i w końcu pokazać "Hej, ja mam fajny głos i umiem śpiewać". To właśnie zrobili uczestnicy w samych eliminacjach, jak i w momencie kiedy mieliśmy przerwę - kilkoro uczestników podeszło i zapytało czy może zaśpiewać. Po chwili dołączyli się wszyscy i wspólnie śpiewaliśmy - dodaje Agata.

Ostatnie eliminacje

Przed nami jeszcze trzecia i zarazem ostatnia tura przesłuchań do tegorocznego „Ajdola”. Eliminacje, podobnie jak w przypadku poprzednich, odbędą się w czwartek (25 kwietnia) o 21:00 w Carpenterze na olsztyńskiej Starówce. Jedynym wymogiem udziału jest pełnoletność oraz zgłoszenie się poprzez formularz znajdujący się na głównej stronie Kortowiady. Spontaniczne zapisy w dniu imprezy są również możliwe, jednak będą zależne od liczby zgłoszonych wcześniej uczestników. Co do zasad, każde wystąpienie wokalne musi być wykonane solo oraz a cappella (bez podkładu muzycznego).

Posłuchaj: Oskar Biedrzyński rozmawia z dwoma zwyciężczyniami drugich eliminacji do kortowiadowego "Ajdola 2024"
Posłuchaj: Michał Kowyk, członek jury Ajdola 2024 oraz Agata Szymanowicz z RUSS UWM podsumowują drugie eliminacje konkursu

Kto grał kogo w serialu “Ranczo”? Sprawdź w quizie, czy pamiętasz, kto wcielał się w uwielbianych bohaterów

Pytanie 1 z 10
Kto wcielił się w rolę Haliny Kozioł?