Droga na Mazurach całkowicie zamknięta na dwa tygodnie. Przejmie ją wojsko

i

Autor: pixabay.com/ Google Maps

wiadomości

Droga na Mazurach całkowicie zamknięta na dwa tygodnie. Przejęło ją wojsko

2023-09-18 9:44

Droga wojewódzka pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki została całkowicie zamknięta. Powodem są wojskowe ćwiczenia lotnicze pod kryptonimem ROUTE 604. Te mają potrwać przez dwa tygodnie. Z jakiego objazdu mogą korzystać w tym czasie kierowcy? Szczegóły poniżej.

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 604 zamknięty na dwa tygodnie. Wojsko rozpoczęło ćwiczenia

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o zamknięciu drogi wojewódzkiej nr 604 na Mazurach. Chodzi o Drogowy Odcinek Lotniskowy (DOL) o długości około 3 km pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki (odcinek drogi Nidzica i Wielbark). Trasa będzie zamknięta w terminie od 18 września do 3 października. Powodem jest szkolenie lotnicze ROUTE 604, które zostanie przeprowadzone przez służby wojskowe.

- Ćwiczenia wojskowe są jednym z najważniejszych elementów systemu szkolenia w Wojsku Polskim. Scenariusz ćwiczeń przygotowywany jest tak, aby jak najbardziej przypominał rzeczywistą sytuację. Głównym celem ćwiczeń jest doskonalenie zdolności dowodzenia oraz indywidualnych umiejętności dowódców i żołnierzy - czytamy w komunikacie.

Jak objechać zamknięty odcinek?

Dojazd do miejscowości na odcinku zamkniętej drogi będzie możliwy zarówno od strony Nidzicy, jak i od strony Wielbarka, natomiast przejazd przez obszar pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki nie będzie możliwy. Zalecany jest objazd drogą wojewódzką nr 545 Nidzica – Jedwabno i drogą wojewódzką nr 508 Jedwabno – Wielbark.

Droga na Mazurach całkowicie zamknięta na dwa tygodnie. Przejmie ją wojsko

i

Autor: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie

Pierwsze znaki drogowe z nazwą Królewiec już stoją [ZDJĘCIA]

Wielka defilada wojskowa z okazji Święta Wojska Polskiego. Armia pokazała najgroźniejszą broń
Listen on Spreaker.