Dobrąg. Wypadek na DK 16. Kierująca BYŁA ZAKLESZCZONA w aucie [ZDJĘCIA]

2021-03-26 12:12

Poważny wypadek miał miejsce w piątek (26 marca) rano na drodze krajowej numer 16 pod Olsztynem. Zderzył się tam dostawczy bus z samochodem osobowym. 55-letnia kierująca peugeotem była zakleszczona w aucie. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by ją wydostać.

Do zdarzenia doszło w piątek (26 marca) po godzinie 7.00. Na drodze krajowej numer 16 na wysokości miejscowości Dobrąg dostawczy bus marki fiat zderzył się z osobowym peugeotem. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą kolizji drogowej jest 28-letni kierujący dostawczym fiatem, który jadąc w kierunku Biskupca w pewnym momencie zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą kierującą osobowym peugeotem - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Poszkodowana została 55-letnia kierująca osobówką. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by wydobyć ją z pojazdu. Następnie karetka pogotowia przetransportowała ją do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie odniosła ona poważnych obrażeń. - Sprawca zdarzenia nie potrafił jednoznacznie wskazać przyczyny swojego zachowania. Nie zmienia to faktu, że chwila nieuwagi mogła skończyć się tragicznie - dodaje podkom. Rafał Prokopczyk.

Raport z Anteny 25.03

Zarówno 28-letni kierujący busem, jak również 58-letnia kierująca osobowym peugeotem w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały przez ponad godzinę – ruch odbywał się wahadłowo. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu sprawcy zdarzenia prawa jazdy.

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl lub wyślij wiadomość na nasz fanpage Eska Olsztyn News. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?