Dni Olsztyna 2024. Jarmark Jakubowy i koncerty. Znamy już program wydarzenia!

i

Autor: Monika Smolik

wydarzenia

Dni Olsztyna 2024. Jarmark Jakubowy i koncerty. Znamy już program wydarzenia!

2024-06-28 9:55

Wielkimi krokami zbliżają się wyczekiwane przez mieszkańców Dni Olsztyna 2024. Już niebawem staromiejskie przestrzenie wypełnią się wieloma ciekawymi wydarzeniami. Miejski Ośrodek Kultury podał szczegółowy program. Kiedy odbędą się Dni Olsztyna? Jakie atrakcje zaplanowali organizatorzy? Szczegóły poniżej.

Dziesiątki wydarzeń artystycznych, organizowanych rokrocznie w sezonie wakacyjnym przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, stały się prawdziwą wizytówką miasta. Nie inaczej będzie w tym roku. Od czerwca do września odbędzie się łącznie około 90 wydarzeń, nakierowanych na rozwijanie i zaspokajanie zainteresowań oraz potrzeb kulturalnych i intelektualnych lokalnej społeczności. Jednym z ważniejszych będą z pewnością Dni Olsztyna.

Dni Olsztyna 2024. Kiedy? Co będzie się działo? Program wydarzenia

Dni Olsztyna 2024 odbędą się pod koniec lipca, a dokładnie w dniach od 25 do 28 lipca (czwartek-niedziela). Przez cztery dni na mieszkańców oraz turystów odwiedzających stolicę Warmii i Mazur czekać będzie wiele wspaniałych atrakcji. To przede wszystkim Jarmark Jakubowy, ale też Silent Disco pod chmurką, działania animacyjne, kreatywne warsztaty, spektakle oraz koncerty. Koncertowo zaprezentują się Tre Voci, Dudziak/Auguścik/Grzech Piotrowski Band, Kosmos oraz IINÁ. Co ważne, wszystkie koncerty podczas Dni Olsztyna będą bezpłatne.

Poniżej publikujemy szczegółowy program koncertów, które odbędą się w trakcie Dni Olsztyna.

  • 26 lipca godz. 20.00 / Amfiteatr / TRE VOCI: SEN NOCY LETNIEJ - Voytek, Mikołaj i Miłosz, czyli Tenorzy nowej generacji, w podróży po muzycznych nastrojach od Portofino po Nowy Jork. Operowe brzmienia głosów w repertuarze od muzyki filmowej przez ballady rockowe i musical po latynoskie rytmy.
  • 27 lipca godz. 20.00 / Amfiteatr / URSZULA DUDZIAK, GRAŻYNA AUGUŚCIK & GRZECH PIOTROWSKI BAND: TO I HOLA - Jazz na ludowo, czyli utwory z płyty To i Hola w porywających interpretacjach czołowych artystek polskiej wokalistyki jazzowej z towarzyszeniem wszechstronnego zespołu.
  • 28 lipca godz. 20.00 / Bazylika konkatedralna św. Jakuba / XXXXVI OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE IM. FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO - Koncert Jakubowy. Kamil Lis (organy), Elżbieta Turczyńska-Drobnik (flet), Paweł Drobnik (klarnet). Dyrektor artystyczny: Jarosław Tarnawski.

Dni Olsztyna 2023. Rękodzieła, tradycyjne jedzenie i tłumy na Jarmarku Jakubowym

Dni Olsztyna 2023. Rękodzieło, tradycyjne jedzenie i tłumy zwiedzających

50 pytań o Olsztynie. Pytamy o wszystko! Odważysz się? [QUIZ]

Pytanie 1 z 50
Na początek coś prostego. Kto jest patronem Olsztyna?
Listen on Spreaker.