Stomil Olsztyn

Autor: Andrzej Brzozowski Stomil Olsztyn pokonał Chojniczankę Chojnice 1:0. Bramkę na wagę trzech puktów zdobył Szymon Sobczak

Debiut trenera Adama Majewskiego. Biało-niebiescy wygrali z Chojniczanką Chojnice [AUDIO]

2020-06-14 19:49

W meczu 25 kolejki I ligi piłkarze Stomilu pokonali Chojniczankę Chojnice 1:0. Bramkę dającą trzy punkty ekipie z Olsztyna zdobył Szymon Sobczak. W roli trenera biało-niebieskich zadebiutował Adam Majewski.

"Duma Warmii" przez niemal całe spotkanie grała z przewagą jednego zawodnika. W 16. minucie Czech Jan Mudra sfaulował Janusza Bucholca, a sędzia Sylwester Rasmus pokazał mu czerwoną kartkę. Od tej pory Chojniczanka za wszelką cenę starała się utrzymać bezbramkowy remis, a Stomil przejął inicjatywę. Bliscy zdobycia gola byli Koki Hinokio (słupek) i Wiktor Biedrzycki (poprzeczka), ale udało się to dopiero w 84 minucie Szymonowi Sobczakowi. Najlepszy strzelec Stomilu w tym sezonie zdobył już 9. bramkę.

- Cieszymy się z trzech punktów, to jest najważniejsze – mówi Szymon Sobczak. - Dla napastnika najważniejsze jest to, że piłka jest w sieci. Sytuacja do końca nie była łatwa, ale udało się zdobyć bramkę. Graliśmy piłką, próbowaliśmy sobie kreować sytuacje i udało się ich stworzyć sporo. Z każdym kolejnym meczem powinno być lepiej - podkreśla Sobczak

Posłuchaj: Szymon Sobczak napastnik Stomilu Olsztyn po meczu Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice

Trener Adam Majewski dokonał kilku zmian w składzie Stomilu. Od pierwszej minuty spotkanie zaczęli dwaj obcokrajowcy: Japończyk Koki Hinokio i Jurich Carolina. Zmieniła się także taktyka, na bardziej ofensywną, z trójką środkowych obrońców i dwójką wahadłowych, biegających po boisku od linii obrony do ataku.

- Na pewno jesteśmy zadowoleni z wyniku, bo najważniejsze dziś było to, by zdobyć trzy punkty mówi Adam Majewski, trener Stomilu. Czerwona kartka ułatwiła nam zadanie. Chwała chłopakom, że grali do końca i w końcówce udało im się wepchnąć piłkę do bramki. Szkoda, że to zwycięstwo nie było wyższe. Cieszymy się, ale nie ma się co podniecać, to jest początek drogi – podkreśla trener Dumy Warmii

Posłuchaj: Adam Majewski trener Stomilu po meczu 25 kolejki I ligi: Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice

Następny mecz Stomil Olsztyn zagra w czwartek 18 czerwca na wyjeździe. Rywalem będzie Stal Mielec.

25 kolejka Fortuna 1. Liga  Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)

1:0 – Sobczak (85)

Stomil: Skiba – Bucholc, Szota, Biedrzycki, Straus, Carolina (85 Bondarenko) – Hinokio, Tecław, Hajda (67 Pałaszewski), Lech (74 van Huffel) – Sobczak.

Chojniczanka: Janukiewicz – Podgórski, Wiktorski, Klabník, Mudra – Jagiełło (77 Rajch), Wolski, Ziętarski (86 Zejdler), Mikołajczak (71 Surdykowski), Sacharuk – Kuzimski.

Żółta kartka: Kamil Wiktorski (Chojniczanka)

Czerwona kartka: Jan Mudra (17', Chojniczanka, za brutalny faul)