CZARNY WILK, czy to możliwe?! Leśnicy z Wichrowa opublikowali ZASKAKUJĄCE NAGRANIE

i

Autor: Facebook: Nadleśnictwo Wichrowo - Lasy Państwowe CZARNY WILK, czy to możliwe?! Leśnicy z Wichrowa opublikowali ZASKAKUJĄCE NAGRANIE

CZARNY WILK, czy to możliwe?! SENSACYJNE NAGRANIE z Nadleśnictwa Wichrowo

2022-04-25 11:20

Zaskakujący widok nagrała fotopułapka ustawiona na skrzyżowaniu leśnych dróg w Leśnictwie Kłębowo. Wśród watahy wilków znajdował się osobnik o całkowicie czarnym ubarwieniu. - Czarny wilk, czy to możliwe? - zastanawiają się leśnicy.

Na skrzyżowaniu leśnych dróg w Leśnictwie Kłębowo pracownicy ustawili fotopułapkę, która miała zarejestrować przypadki nielegalnego jeżdżenia quadami po lesie. Aktywowana czujnikiem ruchu kamera zarejestrowała jednak prawdziwą sensację - watahę wilków, wśród których był osobnik o całkowicie czarnym ubarwieniu. - Czarny wilk, czy to możliwe? - napisali pod nagraniem opublikowanym w sieci leśnicy.

Jedną z hipotez występowania anomalii w ubarwieniu wilków jest hybrydyzacja wilka z psem domowych, w wyniku czego powstają geny odpowiedzialne za dziedziczenie koloru sierści. Nagranie z Wichrowa kilkukrotnie oglądał Adam Gełdon, leśnik z Nadleśnictwa Spychowo, ekspert i miłośnik wilków.

– Moim zdaniem jest to jednak pies, a nie hybryda, czyli krzyżówka wilka z psem. Nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z niezwykłą rzadkością, czyli zaakceptowaniem psa przez wilczą watahę – tłumaczy Adam Gełdon. – To się czasami zdarza i jest oczywiście zjawiskiem bardzo niepożądanym, bo może prowadzić do krzyżowania się gatunków – dodaje.

– Informację o tym nagraniu niezwłocznie przekażemy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i to RDOŚ będzie decydował o dalszym postępowaniu – zapowiada Waldemar Ostrowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wichrowo.

Źródło: Facebook - Nadleśnictwo Wichrowo - Lasy Państwowe

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY