kortowiada

Chcielibyście wystąpić na głównej scenie podczas Kortowiady? Zostały ostatnie eliminacje do Ajdola

2023-04-26 17:16

Ajdol to konkurs wokalny, który jest nieodłącznym elementem każdej Kortowiady. Zwycięzców może być tylko trzech, a każdy z nich będzie miał możliwość wystąpienia na głównej scenie podczas juwenaliów oraz nagrania własnego utworu w profesjonalnym studio.

W ostatni czwartek (20 kwietnia) odbyły się drugie eliminacje kortowiadowego Ajdola. Na scenie wystąpiło 14 uczestników, z czego do finału przeszło 7 osób: Julia Krause, Izabela Brakowska, Wiktoria Leszczyńska, Nikodem Kozon, Bartosz Skuratko, Diana Oleszczak oraz Patrycja Ogórek.

- Uczestnicy byli uśmiechnięci i weseli. Na tym nam najbardziej zależy jako organizatorom, żeby ludzie się dobrze bawili. Tak samo widownia - czasami wspólnie śpiewali, klaskali, nucili. Bardzo im się chyba podobało, przynajmniej tylko takie głosy jak na razie do mnie dochodzą – mówi Agata Szymanowicz z RUSS UWM.

Posłuchaj: Agata Szymanowicz z RUSS UWM podsumowuje 2. eliminacje Ajdola

Jak dobrze pamiętasz lata 70.? QUIZ dla miłośników klimatu tamtych czasów

Pytanie 1 z 10
Jaki gatunek muzyczny zyskał ogromną popularność w latach 70.?

Zostały już 3. i ostatnie eliminacje, które odbędą się w czwartek o 21:00 (27 kwietnia) w pubie Carpenter na olsztyńskiej Starówce. Zasada jest jedna: występ solo i bez podkładu muzycznego. Zapisy trwają, a formularz zgłoszeniowy znajduje się na głównej stronie Kortowiady.

- Muszę powiedzieć, że w ogóle nie spodziewałem się takiego poziomu. Na początku zaczęło się powolutku, a później zaczęło się rozkręcać. Pod koniec nabrało to już takiego tempa, że naprawdę ja i reszta jurorów, mieliśmy duże trudności z wybraniem odpowiednich osób, które zasłużyły na to najbardziej – mówi Bruno Nesteruk, członek jury i finalista zeszłorocznej edycji Ajdola.

Posłuchaj: Bruno Nesteruk, członek jury i ubiegły finalista Ajdola podsumowuje 2. eliminacje i opowiada o swoim wystąpieniu na Kortowiadzie