sport

Charytatywny Bieg o Złotą Monetę powraca do Olsztyna. Pomóżcie wesprzeć potrzebujące dzieci z regionu

2024-05-22 12:22

Pomóżcie wesprzeć chore i niepełnosprawne dzieci z Warmii i Mazur podczas 8. odsłony Biegu o Złotą Monetę. Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca nad jeziorem Ukiel i jak zawsze przygotowano masę atrakcji, w tym Piknik Rodzinny oraz biegi dla najróżniejszych grup wiekowych.

Charytatywny Bieg o Złotą Monetę to już tradycja olsztyńskich imprez sportowych. Tegoroczna, 8. odsłona odbędzie się 9 czerwca, klasycznie nad jeziorem Ukiel. Głównym celem tego wydarzenia jest wsparcie ponad pół tysiąca chorych i niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur. W programie, między 12:00 a 18:00 zaplanowany jest Piknik Rodzinny z najróżniejszymi atrakcjami, który dodatkowo wzbogacą biegi dla najróżniejszych grup wiekowych: do lat 4 - 200 metrów, 5-6 lat - 200 metrów, 7-9 lat - 400 metrów, 10-12 lat - 800 metrów, 13-15 lat - 800 metrów oraz od 16 lat - 5 kilometrów. Co ważne, internetowe zapisy na to wydarzenie potrwają do 3 czerwca i znajdziecie je TUTAJ.

- Jeżeli chodzi o połączenie miłości do biegania i pomocy innym ludziom, działamy od około 8 lat. W tym czasie Olsztyn również otworzył się na biegi charytatywne - jest zawsze ścieżka charytatywna, czyli kupując swój pakiet startowy można wpłacić trochę więcej pieniędzy, żeby pomóc 500 chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Warmii i Mazur. To zadziało się właśnie przy Biegu Jakubowym. Bieg o Złotą Monetę jest natomiast biegiem w pełni charytatywnym - mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji Przyszłość dla Dzieci.

Posłuchaj: Andrzej Brzozowski rozmawia z Iwoną Żochowską-Jabłońską oraz Agnieszką Terebiłów o 8. Charytatywnym Biegu o Złotą Monetę
8. Charytatywny Bieg o Złotą Monetę w Olsztynie

i

Autor: Fundacja Przyszłość dla Dzieci

Disney QUIZ: Która księżniczka to powiedziała? Tylko 30% fanów zdobędzie 10 punktów

Pytanie 1 z 10
„Pokaż mocy dar”.