CENY PĄCZKÓW w Biedronce, Lidlu, Auchan i cukierniach. Po ile pączki w Tłusty Czwartek 2022? Gdzie kupić w Olsztynie?

i

Autor: Unsplash - Rod Long CENY PĄCZKÓW w Biedronce, Lidlu, Auchan i cukierniach. Po ile pączki w Tłusty Czwartek 2022? Gdzie kupić w Olsztynie?

CENY PĄCZKÓW w Biedronce, Lidlu, Auchan. Po ile pączki w Tłusty Czwartek 2022? Gdzie kupić w Olsztynie?

2022-02-24 8:23

Tłusty czwartek 2022 świętujemy 24 lutego. To jedyny taki dzień w roku, kiedy bez opamiętania możemy objadać się pączkami. Jedni wolą przygotowane w domu, inni stoją w długich kolejkach do pączkarni oraz cukierni. Wiele osób sięga też po pączki z supermarketów – ze względu na atrakcyjne ceny. Gdzie zatem kupić pączki w Tłusty Czwartek? Sprawdź ceny pączków w Biedronce, Lidlu, Auchanie oraz w olsztyńskich cukierniach.

W Polsce, wedle tradycji, w tłusty czwartek dozwolone jest objadanie się bez ograniczeń, a liczba pochłoniętych kalorii nie ma znaczenia! Zwłaszcza jeśli dostarczą nam ich słodkie pączki ociekające lukrem lub przepyszne chrupiące faworki. W tym roku przyjemność ta czeka nas 24 lutego. Pod cukierniami znowu ustawią się ogromne kolejki. W Olsztynie warto zajrzeć m.in. do Cukierni Słodka Sztuka na ulicy Sikorskiego, która przygotowała dwa smaki pączków - z tradycyjnym nadzieniem różanym oraz kremem budyniowym. Oba w cenie 5 złotych za sztukę. Pyszne pączki kupimy również w Malta Cafe na ul. Lelewela. Tam wypiekać będą tradycyjne pączki z różą - w cenie 5,50 złotych za sztukę. Z kolei Rzemieślnicza Piekarnia Cymes na Wojska Polskiego zaprasza na pączki pieczone z marmoladą wieloowocową oraz pączki a'la Kinder z czekoladą. Więcej miejsc z pysznymi pączkami w Olsztynie znajdziesz w artykule: Tłusty Czwartek 2022. Gdzie kupić najlepsze pączki w Olsztynie? [LISTA CUKIERNI, CENY]

Ceny pączków w Biedronce, Lidlu, Auchan. Po ile pączki w Tłusty Czwartek 2022?

Jeżeli jednak nie macie cierpliwości lub czasu na stanie w kolejkach, zawsze można skoczyć do supermarketu. Szeroki wybór smaków oferują znane sieci sklepów m.in. takie jak Biedronka, Lidl czy Auchan. Ceny pączków w Biedronce, Lidlu, Auchan publikujemy poniżej.

Jak smażyć pączki? To proste z Beszamel.pl

Ceny pączków w Lidlu

W tym roku w sklepach sieci Lidl można kupić pączki wegańskie oraz donuty o smaku zielonej herbaty, dyni, buraka lub marchwi. Wegański pączek kosztuje 2,27 zł/1 szt., natomiast donuty 2,89 zł/1 szt. Nie brakuje też klasyki. W Lidlu kupimy także pączka ze skórką pomarańczową, lukrem i nadzieniem różanym. Cena klasycznego pączka wynosi 2,08 zł/1 szt. W ofercie dostępne są także inne smaki, w tym pączek z powidłami śliwkowymi, z ajerkoniakiem lub śmietanką. Nieco droższe – 3,32 zł za sztukę – są pączki z nadzieniem malinowym i liofilizowanymi truskawkami, a także za 3,80 za sztukę – z nadzieniem wiśniowym i pistacjami. Są też pączki z nadzieniem wieloowocowym. Jest to najtańsza cenowo propozycja 0,75 zł/1 szt.

Ceny pączków w Biedronce

Biedronka w tegorocznej ofercie ma również wiele tłustoczwartkowych propozycji: od pączków z marmoladą, nadzieniem waniliowym i karpatkowym, po donuty z posypką. Najtańszy – donut z polewą kakaową – kosztuje 1,19 złotych za sztukę. Są też donuty nadziewane za 1,61 złotych, pączki z nadzieniem truskawkowym i agrestem po 1,99 zł, ale też nieco droższe – pączki z nadzieniem karpatkowym 2,37 złotych.

ZOBACZ TEŻ: Tłusty Czwartek 2022. CENY PĄCZKÓW U WOJEWÓDZKIEGO prawie jak u Gessler! Ile zapłacimy?

Ceny pączków w Auchan

Sieć podaje w swojej aktualnej gazetce, że oferuje pączki z powidłami śliwkowymi z pudrem w cenie 0,82 zł przy zakupie 6 produktów.

Trzecią opcją jest przygotowanie pączków w domu. Poniżej zostawiamy kilka propozycji z przepisami:

Sonda
Tłusty Czwartek 2023. Wolisz pączki czy faworki?