Celnicy zgarnęli w Olsztynie ponad 20 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów [AUDIO]

2022-09-06 15:23

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Olsztyna ujawnili ostatnio 5 nielegalnych automatów na terenie Szczytna, a w samym Olsztynie mundurowi zajęli prawie 26 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Eska Summer City Olsztyn! Kulinarna podróż dookoła świata. 14. Festiwal Smaków Food Trucków.

Owocne kontrole olsztyńskich funkcjonariuszy KAS

Kontrole przeprowadzone w sierpniu przez funkcjonariuszy z Działu Realizacji Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie zakończyły się ujawnieniem 5 nielegalnych automatów, niemal 26 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy i 18 kg krajanki tytoniowej.

W drugiej połowie sierpnia mundurowi zajęli w centrum Szczytna automaty do gier, w niepozornie wyglądającym lokalu. Punkt okazał się prawdziwą jaskinią hazardu tylko dla zaufanych klientów. W umówiony sposób pukali oni do okna i po weryfikacji przez obsługę w kamerach monitoringu, wchodzili do środka, zamykając za sobą kratę - mówi Mart Rosiak z olsztyńskiej IAS. - Oprócz 5 automatów funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 6 tys. zł przeznaczonych na wypłatę wygranych. Za pomocnictwo przy urządzaniu nielegalnych gier, opiekunka lokalu została przesłuchana w charakterze podejrzanej. Przeprowadzony na miejscu eksperyment procesowy jednoznacznie potwierdził nielegalny charakter urządzeń. Zajęte automaty zatrzymano jako dowody rzeczowe, a sprawę przekazano do Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Olsztynie. Kilka dni później funkcjonariusze zatrzymali na terenie Olsztyna mężczyznę przenoszącego 530 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Po przesłuchaniu właściciela kontrabandy mundurowi udali się do wynajmowanej przez niego piwnicy, gdzie ujawnili kolejne 760 paczek papierosów z białoruską banderolą. Ponadto w samochodzie matki mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli 18-to kilogramowy worek z krajanką tytoniową. Łączną wartość należności z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na ponad 50 tys. zł.Właściciel kontrabandy usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

Posłuchaj: o realizacjach olsztyńskich celników mówi Marta Rosiak z olsztyńskiej Izby Administracji Skarbowej

Prosty quiz o Polsce

Pytanie 1 z 10
"Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu, tu, tu tu.." śpiewa:

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy