Campus Polska Przyszłości po raz trzeci w Olsztynie. Kiedy się odbędzie?

i

Autor: UM Olsztyn

wydarzenia

Rozpoczyna się Campus Polska Przyszłości w Olsztynie. Co w programie?

2023-08-25 7:23

Campus Polska Przyszłości po raz trzeci w Olsztynie. Miasteczko akademickie w Kortowie ponownie zamieni się w arenę ciekawych spotkań i dyskusji. Tym razem jednak będzie to jeszcze większe wydarzenie, niż dotychczasowe. Pięć scen, ponad 500 prelegentek i prelegentów, 233 wydarzenia, dziewięć wydarzeń kulturalnych. Do kiedy potrwa Campus Polska Przyszłości? Co w programie? Szczegóły poniżej.

Campus Polska Przyszłości to wydarzenie dla młodych, aktywnych osób, które chcą mieć wpływ na to, w jakim kierunku będzie rozwijała się Polska w następnych latach i pokoleniach. Uczestnictwo w Campusie daje możliwość zdobycia cennej i przydatnej wiedzy podczas spotkań z ekspertami oraz tworzy przestrzeń do otwartych dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

Campus Polska Przyszłości w Olsztynie 2023. Co w programie?

Trzecia już edycja wydarzenia odbędzie się w olsztyńskim miasteczku akademickim w Kortowie w dniach od piątku (25 sierpnia) do środy (30 sierpnia). Uczestnicy Campusu Polska Przyszłości 2023 będą mieć możliwość wzięcia udziału w kilkuset wydarzeniach. Wśród nich, tak jak w roku ubiegłym, znajdą się ciekawe wykłady, panele, debaty i warsztaty, ale też spektakle teatralne, koncerty i wydarzenia sportowe.

- Uczestnictwo w Campusie daje możliwość zdobycia cennej i przydatnej wiedzy podczas spotkań z ekspertami oraz tworzy przestrzeń do otwartych dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami - zachęcają organizatorzy. - Spotkajmy się, by w przyjaznej, swobodnej i otwartej atmosferze porozmawiać o szansach i zagrożeniach, które stoją przed Polską. Wymieńmy się spostrzeżeniami o gospodarce, pomyślmy, jak dbać o środowisko, podyskutujmy, jak przywrócić Polskę na drogę demokracji i praworządności, a także jak skutecznie pomóc naszym przyjaciołom w Ukrainie.

Wśród wielu gości zaproszonych w tym roku do Olsztyna są istotni reprezentanci wielu dziedzin  z kraju i ze świata. Wśród nich m.in. Klaus Welle, Anna Bikont, Marek Belka, Marcin Iwiński. Jednym ze specjalnych wydarzeń tegorocznej edycji będzie inauguracyjna rozmowa z noblistką, Olgą Tokarczuk. Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie Campus Polska Przyszłości.

Campus Polska 2022. Jak sobie radzić z drożyzną.