Burze z gradem na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie [RADAR BURZ ONLINE]

i

Autor: pexels.com Burze z gradem na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie [RADAR BURZ ONLINE]

Burze z gradem na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie [RADAR BURZ ONLINE]

2020-06-05 11:56

Wraz z sezonem letnim rozpoczął się sezon na burze. Tych możemy spodziewać się już w najbliższym czasie. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Gdzie jest burza? Śledź radar burzowy online na bieżąco na ESKA Olsztyn.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem na Warmii i Mazurach

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa warmińsko-mazurskiego. Te wystąpić mogą w przedziale czasowym od godz. 7.30 w piątek do godz. 7.30 w sobotę.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie około 20 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie opady gradu. - zapowiadają synoptycy.

W piątek spodziewajmy się zachmurzenia małego i umiarkowanego, stopniowo wzrastającego do dużego. Po południu i wieczorem przelotne opady deszczu, miejscami burze. Lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz, miejscami do 20 mm. Temperatura maksymalna od 17°C na zachodzie do 22°C na wschodzie regionu. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h.

W sobotę nie musimy obawiać się burz ani opadów deszczu. Ten dzień będzie należał do spokojniejszych. Niestety już w niedziele możliwe będą kolejne burze. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu. - informuje IMGW.

Prognoza zagrożeń IMGW


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na bieżąco aktualizuje trzydniową prognozę zagrożeń. Zawiera ona informacje o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Jeżeli w tym czasie sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej, niekorzystnym kierunku, zostanie wydane ostrzeżenie meteorologiczne.

Burzowy QUIZ. Sprawdź co wiesz o burzy!

Pytanie 1 z 8
Gęste, wysokie chmury burzowe to:
burze

Gdzie jest burza? Śledź radar burz online [INTERAKTYWNA MAPA]

W każdej chwili można sprawdzić, gdzie obecnie trwa burza bądź czy właśnie zbliża się w kierunku naszego regionu. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z radaru burz online w serwisie blitzortung.org. Mapa burz online jest aktualizowana na bieżąco. Dlatego też można śledzić, w jakim kierunku przesuwają się chmury burzowe i czy są już blisko miejscowości, w której przebywamy.

Łabędzia rodzina w Olsztynie