tel

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne

na sygnale

Brytyjscy turyści ukarani! Wszystko z powodu... selfie!

2024-06-17 17:59

Para turystów z Wielkiej Brytanii robiła sobie pamiątkowe selfie na granicy polsko-rosyjskiej, łamiąc obowiązujące przepisy. Informację podała w poniedziałek (17 czerwca) Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna. Obydwoje turystów ukarano mandatami.

Turyści robili selfie przy granicy. Zostali ukarani

Rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG mjr Mirosława Aleksandrowicz przekazała PAP, że 59-letni mężczyzna i 53-letnia kobieta to obywatele Wielkiej Brytanii, którzy przebywali w Polsce turystycznie. Postanowili zobaczyć z bliska granicę polsko-rosyjską. Przyjechali w rejon służbowej odpowiedzialności placówki SG w Sępopolu. Kamery zarejestrowały ich w trakcie robienia zdjęć.

Za fotografowanie znaków granicznych i terenów po rosyjskiej stronie brytyjscy turyści dostali mandaty po 100 zł. Takie zachowanie narusza bowiem rozporządzenie wojewody warmińsko-mazurskiego z 22 września 2009 r. w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących w pasie drogi granicznej i strefie nadgranicznej na terenie województwa.

Od początku roku warmińsko-mazurska SG ujawniła już 70 osób, które "z ciekawości" złamały przepisy, bo z bliska chciały zobaczyć granicę polsko-rosyjską lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa podczas turystycznych wycieczek, grzybobrania, czy spacerowania w okolicach granicy państwowej. Funkcjonariusze przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku wejścia lub wjazdu na pas drogi granicznej - za takie wykroczenia grozi grzywna do 500 zł.

Pieszy uderzył auto głową