Kortowski Mikołaj 2021

i

Autor: RUSS UWM

Brawo olsztyńscy studenci! Rekordowa zbiórka Kortowskiego Mikołaja

2021-12-28 21:30

Kortowscy Mikołaje spisali się na medal. Prawie 45 tysięcy złotych zebrano podczas tegorocznej edycji akcji Kortowski Mikołaj. Tym zbierano pieniądze na rzecz Patryka Laskowskiego, poruszającego się na wózku studenta historii i wojskoznawstwa na Wydziale Humanistycznym UWM. Choruje na miopatię wrodzoną i obniżone napięcie mięśniowe.

Jesteście wspaniali! Wspólnie pokazaliśmy, że społeczność Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie potrafi czynić wielkie rzeczy. Zebraliśmy rekordową kwotę 44 572 zł! - informuje Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM Chcemy podziękować każdemu, kto w najmniejszym stopniu wsparł naszą zbiórkę - Wam, drodzy studenci, władzom rektorskim z Jego Magnificencją na czele i wszystkim pracownikom naszej Uczelni. Pragniemy również wyrazić wielkie uznanie wobec osób, przedsiębiorstw oraz organizacji, które wpłaciły środki lub przekazały wartościowe przedmioty na licytacje.

Kortowski Mikołaj to koleżeńska zbiórka przedświąteczna studentów UWM, mającą na celu pomoc finansową studentom w trudnej sytuacji.

Patryk Laskowski choruje na miopatię wrodzoną i obniżone napięcie mięśniowe. Interesuje się motoryzacją i historią wojskowości, a także technologią. Udziela się w Radzie Wydziałowej Samorządu Studenckiego, a także działa w uczelnianej Komisji ds. Równości Szans. Pieniądze pomogą Patrykowi kupić elektryczny napęd do jego wózka.

II Bieg Mikołajów - Olsztyn 19 XII 2021 r.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy