Boże Ciało 2022. Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Sprawdź szczegóły!

i

Autor: pexels.com/ zdjęcie ilustracyjne Boże Ciało 2022. Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Sprawdź szczegóły!

Boże Ciało 2022. Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Sprawdź szczegóły!

2022-06-15 9:09

W czwartek (16 czerwca) ulicami Olsztyna przejdą procesje Bożego Ciała. W związku z tym należy spodziewać się utrudnień w ruchu, ale też zmian tras komunikacji miejskiej. O tym, jak będzie funkcjonować olsztyńska komunikacja miejska w Boże Ciało, poinformował Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu.

Główne uroczystości czwartkowego święta odbędą się w konkatedrze św. Jakuba o 10:00. Po mszy - ok. 10:45 - sprzed bazyliki wyruszy centralna procesja, do której, po drodze, dołączą trzy kolejne.

Procesja przejdzie ulicami: Staszica, Staromiejską, 11 listopada, przez pl. Jana Pawła II, al. Piłsudskiego do ul. Kopernika. Ołtarze będą usytuowane przy Starym Ratuszu, na Placu Jana Pawła II, na Placu Dunikowskiego i przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Do procesji centralnej dołączą następujące parafie:

  • pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – organizuje się przy bazylice św. Jakuba, dołączając się do procesji centralnej;
  • pw. świętego Wojciecha – organizuje się przy ul. Staszica, dołączając się do procesji centralnej.
  • pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – ulicami: Kopernika, Mickiewicza, Dąbrowszczaków, Mrągowiusza, Ratuszowa, Curie-Skłodowskiej, Staromiejską i Staszica; początek ok. godz. 10.15.

Dołącza do niej parafia pw. NMP Ostrobramskiej i par. pw. Św. Maksymiliana. [inne procesje]

Boże Ciało 2022. Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie

W związku z uroczystościami będą utrudnienia w ruchu oraz zmiany w kursowaniu transportu zbiorowego.

Wśród najważniejszych zmian jest przekierowanie (od ok. 10:45) tramwajów nr 1 na krańcówkę Dworzec Główny. Poza tym autobusy na co dzień kursujące przez ścisłe Śródmieście (101, 105, 107, 109, 110, 111, 113, 116, 117, 120, 128, 136) na czas przemarszu centralnej procesji będą kursować objazdami. Zmiany będą dotyczyć takie linii, których trasy kolidują z procesjami lokalnymi. [szczegóły]

W czwartek (16 czerwca) będzie obowiązywać rozkład jazdy oznaczony jako "Niedziele i święta". Natomiast dzień później (piątek, 17 czerwca) komunikacja zbiorowa będzie kursować według zwykłego rozkładu jazdy "Dni robocze (od poniedziałku do piątku)".

Oberwanie chmury nad Olsztynem