Bon turystyczny przedłużony. 500 złotych będzie można wykorzystać na ferie zimowe

i

Autor: Unsplash - Josue Michel

500 złotych na ferie zimowe. Bon turystyczny został przedłużony. Do kiedy i gdzie można go wykorzystać?

2023-01-14 18:34

Prezydent Andrzej Duda jesienią podpisał nowelizację ustawy o bonie turystycznym, dzięki której termin ważności bonu turystycznego został przedłużony do końca marca 2023 roku. Oznacza to, że ze świadczenia w kwocie 500 złotych bądź 1000 złotych (w przypadku dziecka z niepełnosprawnością) można skorzystać także podczas ferii zimowych 2023.

Bon Turystyczny 2023. Do kiedy jest ważny?

Bon Turystyczny miał obowiązywać do 30 września 2022 roku. Wciąż jednak jest grupa osób, która nie skorzystała z przysługującego im świadczenia, a wśród bonów aktywowanych nadal są takie, które nie zostały wykorzystane w całości. W związku z tym rząd zdecydował o przedłużeniu Bonu Turystycznego. Pod koniec września prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, na mocy której ze świadczenia będzie można korzystać aż do końca marca 2023 roku. Oznacza to, że 500 złotych bądź 1000 złotych (w przypadku dziecka z niepełnosprawnością) można przeznaczyć także na ferie zimowe 2023.

– Głównym celem programu jest wsparcie branży turystycznej dotkniętej pandemią Covid-19 oraz umożliwienie większej grupie rodzin z dziećmi, atrakcyjnego spędzenia wspólnego czasu. Przedłużenie terminu obowiązywania programu do końca marca przyszłego roku będzie dodatkowym wzmocnieniem ekonomicznym krajowej branży turystycznej, szczególnie sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Dzieci będą mogły wykorzystać bony podczas wycieczek jednodniowych, zielonych szkół czy zimowych ferii – podkreśla Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Kiedy skorzystać z bonu turystycznego? Terminy ferii zimowych 2023

  • 16 - 29 stycznia 2023 r.: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 23 stycznia – 5 lutego 2023 r.: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 30 stycznia – 12 lutego 2023 r.: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 13 – 26 lutego 2023 r.: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Polski Bon Turystyczny. Gdzie można wykorzystać?

Program Polski Bon Turystyczny został uruchomiony pod koniec lipca 2020 r., aby wesprzeć zarówno polską branżę turystyczną, która znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji po pierwszych lockdownach wywołanych pandemią COVID-19, jak również rodziny z dziećmi. Świadczenia w wysokości 500 zł na każde dziecko i 1000 zł na dzieci z niepełnosprawnościami zostało automatycznie przyznane wszystkim uprawnionym do pobierania świadczenia 500+.

Polskim Bonem Turystycznym można płacić za usługi hotelarskie, jednodniowe wycieczki, wejścia do parków rozrywki i atrakcji turystycznych bez konieczności noclegu, ale także za zorganizowany wypoczynek dzieci i młodzieży jak obozy, kolonie czy zielone szkoły.

Wszystkie informacje dotyczące programu oraz mapa obiektów przyjmujących płatności Polskim Bonem Turystycznym są dostępne na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel.

Jak ustala się opiekę nad dzieckiem po rozwodzie?