Akcja "Książka za worek śmieci" w Olsztynie. Kiedy i gdzie odbędzie się sprzątanie?

2022-09-15 11:04

Już niebawem we wszystkich województwach Polski odbędzie się ogólnopolska edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Po raz drugi dotrze także do Olsztyna. Osoby, które jako pierwsze wypełnią formularz rejestracyjny, a w dniu wydarzenia wezmą udział we wspólnym sprzątaniu, otrzymają książki. Szczegóły w artykule.

Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji "Książka za worek śmieci", której celem jest zachęcenie do wspólnego działania na rzecz środowiska. Po raz drugi dotrze do Olsztyna, gdzie w ubiegłym roku około 50 ochotników zebrało ponad tonę śmieci.

Akcja "Książka za worek śmieci" - na czym polega?

Żeby wziąć udział w akcji „Książka za worek śmieci” w Olsztynie i otrzymać książkę, należy się zarejestrować. Książki zarezerwowane będą dla pierwszych 50 osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania prezentu. Rejestracja potrwa do 15 września. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

– Na miejscu ochotnicy oprócz książek otrzymają rękawice i worki, niezbędne do sprzątania w terenie. W dniu akcji warto zadbać o komfortowy ubiór i buty oraz dostosować je do pogody. Mam nadzieję, że także w tym roku nie zabraknie chętnych do sprzątania na łonie natury, a książki okażą się dodatkową zachętą, by przyjść. Zapraszamy do udziału pojedyncze osoby, jak i całe rodziny czy grupy znajomych. Miniona edycja pokazała, że może to być wartościowe i edukacyjne doświadczenie – zaprasza Izabela Sałamacha, koordynatorka akcji w Olsztynie.

Akcja "Książka za worek śmieci" w Olsztynie - kiedy i gdzie zaplanowano sprzątanie?

W Olsztynie w ramach akcji "Książka za worek śmieci" sprzątany będzie lasek między Jarotami i Nagórkami. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 17 września o godzinie 10.00, przy wejściu do lasku, między Nagórkami a Jarotami, przy ulicy Jarockiej. Dokładna lokalizacja punktu zbiórki uczestników akcji w Olsztynie znajduje się na mapie poniżej.

Dokładny opis akcji, regulamin i praktyczne informacje dla uczestników można znaleźć w opisie wydarzenia na Facebooku.

DESERY BEZ CUKRU, GRZECHY KIEROWCÓW, JEREMY SOCHAN, MANESKIN - ESKA XD #056