Ełk: Mężczyzna krzyczał na dworcu, że ma koronawirusa

i

Autor: KPP Ełk Ełk: Mężczyzna krzyczał na dworcu, że ma koronawirusa

Głupi żart! Agresywny mężczyzna krzyczał na dworcu, że ma koronawirusa [FOTO]

2020-03-25 10:52

Mężczyzna wykrzykiwał na ełckim dworcu, że ma koronawirusa. Był też agresywny wobec innych osób czekających na autobus. Kiedy przyjechała policja, zaczął się tłumaczyć.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 34-letni mieszkaniec Olsztyna, który przebywał na dworcu PKS w Ełku. Policja otrzymała informację, że mężczyzna miał zaczepiać przechodniów i być wobec nich agresywny. Jakby tego było mało, krzyczał do nich, że jest zarażony koronawirusem. Na miejsce zostały wysłane służby w ochronnej odzieży.

Polecamy: Koronawirus na Warmii i Mazurach. NOWE PRZYPADKI. Kto zachorował w regionie? [RAPORT 25.03.2020]

W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał, że jest zdrowy, a całą sytuację wywołał dla żartu. Zebrane informacje faktycznie nie potwierdziły, że mężczyzna jest chory. Po badaniach lekarskich został zatrzymany w policyjnej celi. 34-latek był pod działaniem alkoholu. Po wytrzeźwieniu został ukarany mandatami na kwotę 1000 złotych za zakłócanie spokoju i porządku publicznego oraz za umyśle wprowadzanie policjantów w błąd, co do swojego miejsca zamieszkania.

Dodatkowo policjanci prowadzą także czynności w sprawie wywołania niepotrzebnej interwencji. 34-latkowi grozi za to kara grzywny do 5000 złotych oraz nawiązka, czyli zadośćuczynienie za koszty związane z przeprowadzeniem interwencji.

Czy masz koronawirusa? Sprawdź swoje objawy!

Pytanie 1 z 9
Czy przebywałeś w ciągu ostatnich dwóch tygodni za granicą?
Minister zdrowia o nowych obostrzeniach